Nowy wieżowiec otwarty. To siedziba mBanku
12 listopada 2020
Jeden z największych banków w Polsce lada dzień przeprowadzi się na Wolę.
Liczba budynków przekraczających wysokość 100 metrów oficjalnie sięgnęła w Warszawie magicznej dwudziestki. Jak poinformowały Golub GetHouse i Mennica Polska, wybudowany na rogu Prostej i Żelaznej wieżowiec Mennica Legacy Tower otrzymał pozwolenie na użytkowanie. 140-metrowy wieżowiec może pochwalić się m.
Dlaczego pusty teren przy urzędzie dzielnicy nie jest parkingiem?
Wolscy urzędnicy nie chcą otworzyć parkingu obok urzędu dzielnicy. Przekonują, że potrzebują terenu na imprezy plenerowe a do ratusza można dojechać komunikacją miejską.
in. wyjątkowo wysokim, 12-metrowym, w całości przeszklonym lobby z 9-metrową ścianą wodną. Budynek obsługuje 16 wind. Inwestor zapewnia, że nawet w godzinach szczytu czas oczekiwania na wjazd lub zjazd nie przekroczy pół minuty.
mBank w nowej siedzibie
Niemal 46 tys. m2 powierzchni wynajął mBank, który zdecydował się przenieść główną siedzibę z pl. Teatralnego na Wolę. W wieżowcu znajdą się także biura Golub GetHouse i Mennicy Polskiej, a w styczniu wprowadzą się tam restauracja Meet&Eat i klub fitness Zdrofit.
Wieżowcowi towarzyszy niższy, 43-metrowy budynek otwarty w ubiegłym roku. Jego jedynym najemcą biurowym jest WeWork, który otworzył na rogu Prostej i Żelaznej "największą elastyczną powierzchnię" do wynajęcia w naszej części Europy. W przestrzeniach handlowo-usługowych budynku znajdzie się także oddział mBanku, market Carrefour i piekarnia Gorąco Polecam.
Tu produkowano monety
Kompleks Mennica Legacy Tower powstał w miejscu socrealistycznego gmachu zakładu produkującego monety, który działał na Woli w latach 1952-2014. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago oraz warszawskie biuro projektowe Epstein. (dg).



















































