REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

zdrowie

 

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

  6 października 2022

Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów
źródło: Facebook / Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy

W nowej części placówki przy ul. Marymonckiej znajduje się m.in. nowoczesny blok operacyjny oraz oddziały intensywnej terapii, rehabilitacji i psychiatrii. Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie otwarte do końca tego roku.

REKLAMA

Budowa nowej części Szpitala Bielańskiego zakończyła się w niespełna dwa lata. Nowe skrzydło ma pięć kondygnacji i powierzchnię blisko 10 tys. m2.

Znajduje się w nim: blok operacyjny z 10 salami, oddział intensywnej terapii, oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, laboratoria oraz centralna sterylizatornia.

- Zgodnie z harmonogramem do końca tego roku planujemy zakończyć inwestycję, przenieść pacjentów i uruchomić działalność medyczną w nowym skrzydle - informuje prezydent Rafał Trzaskowski.

Blisko 200 mln zł plus 70 mln na sprzęt

Rozbudowa i modernizacja Szpitala Bielańskiego jest w całości finansowana z budżetu miasta. Koszt inwestycji to 196 mln zł. Jak informuje ratusz, obecnie trwają wewnętrzne odbiory, próby systemów instalacyjnych oraz wyposażanie obiektu. Odbiory straży pożarnej potrwają od dwóch do trzech miesięcy. Dopiero wówczas będzie można uruchomić nowe skrzydło budynku dla pacjentów.

- Dzięki nowo wybudowanej części, Szpital Bielański, który jest największym samorządowym szpitalem w stolicy, rozszerzy swoją działalność medyczną i będzie również jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych podmiotów medycznych - mówi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady miasta.

Rozbudowa w technologii 3D

- W ramach inwestycji równolegle trwają postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia, sprzętu medycznego, mebli i akcesoriów do nowego budynku, na co miasto przeznaczyło blisko 70 mln zł - dodaje wiceprezydent Renata Kaznowska. Modernizacja i rozbudowa szpitala jest realizowana w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D i powstaje zgodnie z zasadami BIM - Building Information Modeling. To innowacyjny sposób projektowania, realizowania oraz zarządzania, który umożliwia na każdym etapie inwestycji dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu z użyciem platformy komunikacyjnej.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# MamaMi

23.10.2022 15:39

Fajnie
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA