REKLAMA

Legionowo

inwestycje »

 

Nowy blok legionowskiej spółdzielni powstanie przy skarbówce

  19 lipca 2022

alt='Nowy blok legionowskiej spółdzielni powstanie przy skarbówce'
materiały inwestora

Na działce o powierzchni 2,5 tys. mkw. przy ulicy Leśnej, tuż obok Urzędu Skarbowego w Legionowie powstanie 5-piętrowy blok. Legionowscy radni udzielili zgody na tę inwestycję na podstawie specustawy deweloperskiej. SMLW może ruszać z inwestycją.

REKLAMA

Aby uzyskać zgodę na realizację tego przedsięwzięcia, spółdzielnia jeszcze zimą złożyła w legionowskim magistracie wniosek o tzw. ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. W ten sposób nie trzeba zmieniać miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej działki (jak wiemy z doświadczenia, zapewne zajęłoby to sporo czasu), a jedynie wymagana była zgoda rady miasta. Będzie "przebitka" z Chotomowa przy Lidlu w Jabłonnie Nowa ulica z Chotomowa przy Lidlu w Jabłonnie
Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ul. Paderewskiego w Jabłonnie na odcinku od Chotomowskiej do drogi technicznej ul. Zegrzyńskiej, tuż przy Lidlu. Ulica ta została nazwana "strategiczną" dla gminnego ruchu kołowego i zapewne taką się stanie, gdyż stworzy bezpośrednią "przebitkę" dla mieszkańców Chotomowa do centralnej części Jabłonny.

Ominą miejscowy plan i zastosują specustawę deweloperską

Miejscowy plan przewiduje dla tej nieruchomości usługi administracji publicznej, a w wersji uzupełniającej usługi nieuciążliwe, biura i gastronomię. - Takie zapisy wynikały z wcześniejszych planów inwestycyjnych, których nie udało się zrealizować. Działka miała być przeznaczona pod nowe obiekty administracji lub ośrodek kultury. W chwili obecnej ze względu na zmiany w najbliższym otoczeniu nieruchomości i duże zapotrzebowanie na lokale mieszkalne, inwestor widzi potrzebę zmiany przeznaczenia nieruchomości z uwzględnieniem funkcji mieszkalnej - napisali przedstawiciele SMLW we wniosku.

Kup bilet

Radni byli podzieleni, ale więkoszość "za"

Miejscy radni byli w tej sprawie podzieleni. Ostatecznie uchwała zezwalająca na budowę nowego bloku przy ulicy Leśnej została przegłosowana głównie przez radnych z ugrupowanie prezydenta Romana Smogorzewskiego stosunkiem 10 do 7, przy 3 głosach wstrzymujących się. SMLW może zatem budować.

REKLAMA

Co powstanie?

W nowym bloku ma powstać od 30 do 32 mieszkań i trzy lokale usługowe na parterze. Będzie również garaż podziemny. Łącznie zaplanowano 54 miejsca postojowe, w tym 8 wokół bloku i 46 w garażu. Dojazd ma być zarówno od ulicy Leśnej, jak i wewnętrzną drogą dojazdową odchodzącą bezpośrednio z Sowińskiego.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break