REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Nowe ceny biletów

  28 września 2002

W październiku zacznie obowiązywać zmodyfikowany cennik biletów na przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Legionowie. Zmienią się także nieco szczegółowe zasady dotyczące osób uprawnionych do ulg. Podajemy informacje o ulgach i cenach po zmianach.

REKLAMA

- Do korzystania z ulgowych biletów uprawnione są dzieci powyżej czwartego roku życia, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz dziennych szkół średnich i policealnych. Uczniowie zachowują zniżkę do ukończenia 21 roku życia. Studenci zaś mają prawo do zniżki jeżeli nie ukończyli 26 lat. Ulga zostaje rozszerzona na emerytów i rencistów którzy ukończyli 60 lat - wyjaśnia Magdalena Łuczak, rzecznik prasowy urzędu miejskiego.

Ponadto prawo do bezpłatnych przejazdów przysługuje osobom uznanym za całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji, niepełnosprawne w znacznym stopniu, a także ich opiekunom. Bezpłatnie jeżdżą również ociemniali wraz ze wskazanym przez nich przewodnikiem, dzieci do lat 4, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Legionowie wraz z opiekunami, obywatele polscy, którzy ukończyli 70 lat, umundurowani funkcjonariusze straży miejskiej i policji, a także Honorowi Obywatele Miasta Legionowa. W cenniku doszła jedna pozycja. Jest to bilet dzienny sieciowy.

Oto pełny zestaw cen biletów jednorazowych i okresowych:

  • normalny bilet jednorazowy - 2,50 zł,
  • ulgowy bilet jednorazowy - 1,20 zł,
  • ulgowy bilet miesięczny na jedną linię - 40 zł,
  • ulgowy bilet miesięczny sieciowy - 60 zł,
  • normalny bilet miesięczny na jedną linię - 75 zł,
  • normalny bilet miesięczny sieciowy - 90 zł,
  • dzienny bilet sieciowy - 6 zł.
Oczywiście powyższe zasady i ceny obowiązują w komunikacji Legionowa. Przy przejazdach linią "723" musimy stosować się do reguł ustalanych przez stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego.

Grzegorz Ciesielski

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA