Noc spędzona w legionowskim muzeum
16 maja 2016
Było prawie jak w latach 30. Mimo deszczu podczas Nocy Muzeów dopisała frekwencja.
Latarnik z miasta Legionowo
Marcin Blichtarski uczy, jak korzystać z biletomatu, bankomatu, komputera. Jak wypożyczyć rower Veturlio. - Dziwne? Przecież wydaje się to oczywiste - szczególnie ludziom młodym i aktywnym. Moja młodzież jest w wieku dojrzałym - śmieje się. Ponad 1600 przeszkolonych przez niego osób na dobre wypadnie już z grupy "wykluczonych cyfrowo", czyli nieobytych z internetem, komputerem i wszelkim nowinkami technicznymi, które otaczają nas wszędzie, każdego dnia.
Wystawę pod tym tytułem otworzył prezydent Roman Smogorzewski oraz dyrektor muzeum - Jacek Szczepański. Można było obejrzeć pokaz stroju i mundurów z XX w. oraz prezentację zabytkowych samochodów, a także wysłuchać koncertu Dominiki Świątek-Czajkowskiej. W Filii "Piaski" szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz rozminowywania okolicznego terenu przez pluton saperów z okresu II wojny światowej.
(wk)
.








































