Neoplany na wymarciu. Przeżyły dwie dekady
19 marca 2015
Autobus na lawecie to rzadki widok. A pojazd marki Neoplan na lawecie to widok rzadki ekstremalnie. MZA wycofują je z eksploatacji.
Nowa moda w stolicy. Urząd tłumaczy się z... koszenia trawy
Bielański ratusz rozpoczął prace porządkowe na podległych sobie trawnikach na terenie dzielnicy.
- węgierskie autobusy marki Ikarus. Teraz czas na neoplany. Autobusy tej niemieckiej firmy wyjechały na ulice Warszawy w połowie lat 90-tych i zawsze budziły mieszane uczucia. Długie na 15 metrów nieprzegubowe pojazdy zachodziły na zakrętach tak bardzo, że kierowcy i rowerzyści nigdy nie mogli być pewni, czy są w bezpiecznej odległości. Z drugiej strony, neoplany były pierwszymi w Warszawie autobusami z niską podłogą i możliwością nachylenia się do krawężnika. Będziemy tęsknić?
DG
.













































