Na Bemowie padł rekord naiwności? Oszustwo na pół miliona złotych
2 grudnia 2015
Największe oszustwo "na policjanta" w Polsce miało miejsce na Bemowie. Naiwni wręczyli złodziejom 500 tysięcy złotych.
Bemowskie Centrum Kultury będzie miało nową siedzibę
Po latach przeprowadzek i tymczasowych siedzib m.in. w szkołach Bemowskie Centrum Kultury pojawi się na mapie Bemowa pod jednym adresem.
asp. Marta Sulowska, rzeczniczka bemowskiej policji. - Jeśli kiedykolwiek ktokolwiek zadzwoni do nas z taką informacją, będzie to oczywisty znak, że chce nas okraść.
Zlekceważyło to jednak małżeństwo z Bemowa, które zgodziło się na udział "w prowokacji" i "ujęciu grupy przestępczej". 68-latek wypłacił z dwóch oddziałów banku wszystkie swoje oszczędności, a w tym samym czasie jego żona drugiemu z oszustów wręczyła całą gotówkę, jaką mieli w domu. Razem stracili ponad pół miliona złotych i są niewielkie szanse na to, że je odzyskają. Oszuści pozostają jeszcze na wolności, a jeśli nawet zostaną złapani - to bez wyroku sądu, nakazującego naprawienie szkód, okradzeni swoich oszczędności nie dostaną.
TW Fulik
Autor zamieszcza swoje teksty
na podstawie informacji pozyskanych operacyjnie od służb mundurowych











































