Zarysowała auto i zniknęła. Dzielnicowy odnalazł ją po nagraniu
dzisiaj, 09:55
50-letnia mieszkanka Mokotowa usłyszała zarzut umyślnego uszkodzenia samochodu. Kobieta miała zarysować drzwi zaparkowanego Suzuki, powodując straty oszacowane na 1500 złotych. Do jej ustalenia doprowadziła analiza monitoringu oraz działania dzielnicowego.
Właściciel zaparkowanego Suzuki zauważył pod koniec lipca uszkodzenia powłoki lakierniczej swojego pojazdu i zgłosił sprawę policji. Wstępnie straty oszacowano na 1500 złotych.
Mokotów.
Mieszkańcy Dolnego Mokotowa chcą powrotu Veturilo na Czerską
Po likwidacji stacji Veturilo przy ul. Czerskiej mieszkańcy Dolnego Mokotowa skarżą się na brak dostępu do rowerów miejskich. Jedyna pobliska stacja - przy ul. Chełmskiej - w godzinach porannych świeci pustkami, a po południu jest przepełniona.
Monitoring pomógł ustalić podejrzaną o uszkodzenie auta
Sprawą zajął się dzielnicowy, który rozpoczął rozpoznanie w swoim rejonie służbowym. Ustalił, że miejsce postoju samochodu znajdowało się w zasięgu kamer monitoringu. Nagranie zostało zabezpieczone i poddane szczegółowej analizie.
Na zarejestrowanym materiale widać kobietę podchodzącą do zaparkowanego samochodu. Następnie wykonuje charakterystyczny ruch ręką wzdłuż boku pojazdu, po czym odchodzi z miejsca zdarzenia.
Dzielnicowy ustalił tożsamość kobiety
Policjant nie ograniczył się wyłącznie do analizy nagrania. Rozmawiał ze zgłaszającym i mieszkańcami okolicy, sprawdzał informacje w policyjnych systemach oraz prowadził czynności mające doprowadzić do identyfikacji osoby widocznej na filmie.
Podjęte działania przyniosły efekt. Dzielnicowy ustalił miejsce zamieszkania kobiety odpowiadającej wizerunkowi z monitoringu.
Zarzut uszkodzenia mienia na Mokotowie
Kilka dni temu policjanci udali się pod wytypowany adres. Drzwi otworzyła 50-letnia kobieta, która została zatrzymana.
W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyła, że nie pamięta dokładnie przebiegu zdarzenia ani tego, czy uszkodziła samochód. Jak wyjaśniała, w tamtym czasie była pod wpływem alkoholu.
Zatrzymana trafiła do Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić jej zarzut umyślnego uszkodzenia samochodu poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej lewych przednich i tylnych drzwi. Za umyślne uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Red
.








































