REKLAMA

Bemowo

oświata

 

Moc naukowych atrakcji na Bemowie

  11 maja 2023

Moc naukowych atrakcji na Bemowie
źródło: Dzielnica Bemowo

Przed nami III Bemowski Piknik Naukowy. Już 20 maja na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czeka mnóstwo fantastycznych atrakcji. Co zobaczymy?

REKLAMA

- Będą tematyczne warsztaty, pokazy i zabawy naukowe, gra terenowa oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Będzie można eksperymentować w różnych strefach naukowych: Pasażera, Relaksu, Prozdrowotnej dla całych rodzin, Uniwersytetu Dzieci, Nowoczesnych technologii, Ale kosmos!, Kinie sferycznym, Domowym laboratorium, Fizyce na fali, Wehikule czasu - strefie archeologicznej, Klimat to my! - strefie ekologicznej, Akademii młodego medyka - informuje bemowski ratusz.

Wiele atrakcji w jednym miejscu

Uniwersytet Dzieci zabierze nas do świata eksperymentów i pomoże odpowiedzieć na pytania: jak widzą owady, kiedy warzywa są dojrzałe i który most wytrzyma największe obciążenie.

Wraz z Planetą Robotów, za pomocą zawodników sterowanych pilotem, zmierzymy się na japońskiej arenie sumo.

Wspólnie z Bemowskim Centrum Kultury stworzymy model szybowca, a także wzniesiemy w górę malutki dron.

Z Planetą Anuka wystartujemy w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium. Obejrzymy aktualne niebo, galaktyki oraz mgławice. Zajrzymy w przeszłość do epoki lodowcowej i ery dinozaurów. Samodzielnie wykonamy filtr do bezpiecznego oglądania słońca i postaramy się złapać kometę z suchego lodu.

W kinie sferycznym w trójwymiarowej przestrzeni odkryjemy tajemnicę nocy polarnej oraz najinteligentniejszy układ ludzkiego ciała.

Kup bilet

Stoiska WAT, UW, UM i AWF

Z Wojskową Akademią Techniczną zbadamy świat pod mikroskopami i poznamy codzienne zastosowanie druku 3D. Wspólnie z Mocną Ekipą wytworzymy prąd podczas zjawiska elektrolizy, a każdy wróci do domu z własnoręcznie wykonaną baterią z cytryny. Poznamy też sposób na perfekcyjne wykonanie Water Bottle Flip Challenge i pozłocenie starej ramki. Przekonamy się, że każdy z nas ma zapach, który idealnie współgra z chemią naszego ciała i osobowością.

Z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego weźmiemy udział w warsztatach ceramicznych i krzemieniarskich oraz dowiemy się co to takiego archeozoologia.

Świat przyrody i tajemnice ruchu roślin przybliży nam Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a warszawskie Lasy Miejskie nauczą nas, jak rozpoznawać tropy i ślady zwierząt. Odwiedzimy również kącik małego ogrodnika na stoisku Zarządu Zieleni, zajrzymy do prawdziwego ula z żywymi pszczołami i zwiedzimy pasiekę.

Razem z Akademią Małego Lekarza nauczymy się masażu serca i rozwiążemy zagadki anatomiczne ukryte w szkielecie kostnym, a Warszawski Uniwersytet Medyczny odkryje przed nami tajniki diagnostyki laboratoryjnej.

Metro Warszawskie opowie o bezpieczeństwie na podziemnych stacjach i rozbudowie linii M2, która dotyczy Bemowa.

Pod okiem Akademii Wychowania Fizycznego sprawdzimy swoje możliwości na symulatorze windsurfingu, a Fly School zachęci nas do spróbowania akrobatyki w powietrzu.

Badania dla całych rodzin

- W tym roku rozszerzamy nasz program o strefę prozdrowotną dla całych rodzin - zapowiada bemowski ratusz. Wydział Rehabilitacji AWF zmierzy mieszkańcom ciśnienie i przeanalizuje skład ciała z wykorzystaniem innowacyjnej technologii BIA. W badabusie będzie można wykonać cytologię lub PSA z krwi w kierunku raka prostaty.

Gdzie i kiedy?

Piknik odbędzie się 20 maja, w godz. 11:00 -17:00, na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Obrońców Tobruku 40. Wstęp wolny!

(jr)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy