Miedzeszyn później, Orlik w przyszłym roku
25 marca 2011
Wawer przekłada budowę kompleksu sportowego w Miedzeszynie, natomiast orlik przy Trakcie Lubelskim wydaje się bliższy realizacji.
Falenickie tajemnice: w tej ruinie była kiedyś łaźnia
Ach, przedwojenna Falenica! Gwar na ulicach, żydowskie sklepy pełne różnych towarów, nawet tych zza wielkiej wody. Młodzież spiesząca do szkoły, rzadkie automobile przejeżdżające przez błotniste ulice. Z daleka słychać gwizdek lokomotywy - to pociąg do Warszawy odjeżdża z nowoczesnej stacji. Szkoda, że nie ma tego świata, a pamiątki po nim dożywają swych dni...
- W tym ro-ku powstanie dokumentacja techniczna kompleksu, to właśnie na nią przeznaczono 100 tys. - mówi rzecznik dzielnicy.
Gorzej, że planowane prace nad kompleksem sportowym w rejonie Rusałki, Garncarskiej, Solurskiej i Ciekawej będą opóźnione. Z finansów Wawra zniknie 3,4 mln złotych, jakie miały iść właśnie na ten cel. Do końca tego półrocza dzielnica chce mieć gotowy projekt techniczny, co oznacza, że w 2011 na pewno nie ruszą żadne prace. A plany są ambitne: koncepcja obejmuje pełnowymiarowe boisko z naturalną murawą, bieżnią lekkoatletyczną, oświetleniem i trybuną na ponad 700 miejsc. Do tego dwa boiska treningowe - z nawierzchnią sztuczną i naturalną, bu-dynek centrum sportowego, parkingi i miejsca na usługi powiązane: spa, siłownie, sale fitness, gabinety medycyny sportowej. To tylko część atrakcji, ponieważ na pozostałym terenie mogą powstać baseny, korty tenisowe, ścieżki piesze i rowe-rowe czy hala widowiskowa. Ale to dopiero po 2015 roku.
- W tym roku uda nam się zgromadzić dokumentację, a ponieważ wiemy, że nie będziemy mieć pieniędzy na dalsze prace, postanowiliśmy przesunąć realizację w czasie - mówi A. Murat. - Projektowanie wciąż trwa. Chcemy, aby centrum w Miedzeszynie było atrakcyjne i służyło mieszkańcom.
(wt)
.





































