REKLAMA

Puls Warszawy

różne »

 

Miasto umorzy długi mieszkańców. Nawet 60% zaległości

  28 sierpnia 2019

alt='Miasto umorzy długi mieszkańców. Nawet 60% zaległości'
źródło: UM Warszawa

Stołeczni urzędnicy proponują mieszkańcom program ułatwiający spłatę zadłużenia za najem mieszkania komunalnego. Polega on tak naprawdę na darowaniu części długu.

REKLAMA

Z programu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które mają trudności ze spłatą zadłużenia za najmowane mieszkanie, osoby nie mieszkające już w mieszkaniu komunalnym, ale mające niespłacone zadłużenie za takie mieszkanie oraz osoby odpowiadające solidarnie za długi np. po rodzicach, partnerach czy dziadkach.

Warunkiem przystąpienia do restrukturyzacji jest:

  • posiadanie zadłużenia na dzień składania wniosku oraz na 31.12.2018 r. (jeżeli obecnie osoba posiada zadłużenie, ale nie miała go na 31.12.2018 r. wówczas nie może skorzystać z programu);
  • dopuszcza się restrukturyzację długu w przypadku, gdy osoba zadłużona ma zarejestrowaną działalność gospodarczą w mieszkaniu gminnym, ale pod warunkiem, że nie prowadzi jej w tym mieszkaniu;
  • prawidłowe korzystanie z mieszkania (brak interwencji za zakłócanie porządku i bezpieczeństwa w budynku, itp.);
  • złożenie wniosku najpóźniej do 29.12.2020 r. (do burmistrza dzielnicy lub dyrektora Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w swojej dzielnicy);
  • zawarcie umowy.

    Restrukturyzacja może mieć formę jednorazową, ratalną, specjalną dla osób ogrzewających mieszkanie energią elektryczną oraz specjalną dla osób solidarnie odpowiedzialnych za dług. W zależności od wariantu umorzone może zostać nawet 60% zaległości.

    Program obowiązuje do grudnia 2030 roku, ale wnioski przyjmowane będą nie dłużej niż 18 miesięcy. Wzory są dostępne np. na stronie www.zgn.waw.pl.

    (MK)

  •  

    REKLAMA

    Komentarze (2)

    # masol

    29.08.2019 09:37

    Ja bym jedynie nie doliczał odsetek i tyle. Nie zarabiam kokosów ale zawsze płacę czynsz terminowo. Irytuje mnie, że inni mają pieniądze na 2-3 samochody, wycieczki zagraniczne, dostają nowe mieszkania komunalne urządzone pod klucz, biorą jeszcze 500+, zasiłki z opieki społecznej a czynszu nie płacą bo po co? To jest kolejne wspieranie patologii. Po co rozdaje się mieszkania ludziom, których nie stać potem na ich utrzymanie? Może należałoby podnieść kryteria dochodowe bo na razie to jest fikcja. Przypada z 1000 zł na osobę a najniższa krajowa to 1700 zł! Najbiedniejsi powinni mieć skromne lokale. A tak to tak zwani najbiedniejsi mają lepsze warunki od średniaków, których nie stać na kredyty i wynajmowanie po 2-3 tysiące za kawalerkę. I to mają za free. Już raz były prace społeczne, na które nikt się nie zgłosił. Jakby miasto postawiło baraki na rogatkach i zaczęło ludzi eksmitować to raz, dwa by znaleźli pieniądze na czynsze. A tak dalej mieszkają, nie płacą, demolują i nic się z tym nie da zrobić.

    # Rocky_65

    29.08.2019 10:15

    Zgadzam się z przedmówcą - prace społecznie, lokale o gorszym standardzie, jest dużo rzeczy do ogarnięcia nawet wokół bloków. Ludzie płacą ogromne kredyty, czasem ledwo spinają budżet a tu promowanie nic nie robienia. Nie płacę = to dostanę (czytaj inni zapłacą za mnie). To jest niemoralne.
    więcej na forum

    LINKI SPONSOROWANE

    REKLAMA

    Wstąp do księgarni

    REKLAMA

    Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

    REKLAMA

    REKLAMA

    REKLAMA

    REKLAMA

    Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

    Misz@masz

    Artykuły sponsorowane

    REKLAMA

    REKLAMA

    City Break
    City Break

    Kup bilet

    Znajdź swoje wakacje

    Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

    Polecamy w naszym pasażu

    Wstąp do księgarni

    REKLAMA

    Kambukka Olympus
    Kambukka Lagoon

    REKLAMA

    AMBRA - Twoje Perfumy
    AMBRA - Twoje Perfumy

    REKLAMA

    REKLAMA