Miasto da wyprawkę
28 sierpnia 2009
Masz niskie zarobki, a Twoje dziecko musi mieć wyprawkę do szkoły? Zgłoś się do dyrektora szkoły. Masz prawo do zwrotu części kosztów poniesionych na zakup podręczników dla dziecka.
Malowanie światłem? To nic trudnego
Czy światłem można malować? Aleksandra Tymińska, prowadząca zajęcia z fotografii w Domu Kultury "Działdowska" udowadnia, że tak. I każdy może się tego nauczyć.
Podstawą starania się o uzyskanie pomocy jest złożenie wniosku do dyrektora szkoły, w terminie do 15 września. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów. W przypadku ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pomocy społecznej w postaci zasiłku stałego lub okresowego, trzeba przedłożyć stosowne zaświadczenie. Otrzymanie dofinansowania następuje po przedstawieniu dowodu zakupu podręczników.
Refundacja nie pokryje całości kosztów zakupów, ale z pewnością będzie po-mocą dla gorzej sytuowanych mieszkańców. Bliższych informacji udzielają dyrek-torzy szkół.
- W ubiegłym roku na Woli z programu skorzystało 307 dzieci. Wydatkowana kwota to ponad 20 tys. zł - informuje rzecznik dzielnicy Wola Anna Fiszer-Nowacka.
(wt), bk
.










































