Łowili ryby w ściekach. "Apelujemy o opamiętanie"
4 września 2020
Ani ostrzeżenia, ani doznania wizualne i zapachowe nie przekonały dwóch wędkarzy, którzy wybrali się z łódką do centrum zanieczyszczenia.
Obok mostu Skłodowskiej-Curie potężny zrzut ścieków, a nieco dalej w dół rzeki, na wysokości Tarchomina i Młocin, łódka z wędkarzami - taki widok można było zaobserwować we wtorek 1 września.
- Stwierdziliśmy, że dwie osoby łowią ryby w łódce w strumieniu odpływających ścieków ok. 500 metrów w dół rzeki od kolektora zrzutowego - poinformował Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Plac Konfederacji przejdzie lifting
Już w przyszłym roku rozpoczną się prace nad zmianą wyglądu placu Konfederacji, który stanie się bardziej zielony, a co za tym idzie - bardziej przyjazny dla osób odwiedzających to miejsce.
- Apelujemy o opamiętanie.
Czy złowione ryby zostały zjedzone? Nie wiadomo. Być może wędkarze po prostu źle zrozumieli powiedzenie "Łowić ryby w mętnej wodzie"...
(lm)
.








































