REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Linią S9 do Dworca Zachodniego. A może na Okęcie?

  28 sierpnia 2012

Linią S9 do Dworca Zachodniego. A może na Okęcie?

Mieszkańcy Legionowa, Wieliszewa i Białołęki pojadą na Dworzec Zachodni już bez przesiadek. Od września linia S9 będzie przedłużona do Dworca Zachodniego.

REKLAMA

Pociągi SKM będą się zatrzymywały także na przystankach Warszawa Koło oraz Warszawa Kasprzaka, na które mieszkańcy powiatu legionowskiego mogli dotąd dojechać jedynie Kolejami Mazowieckimi.

Wydłużenie trasy linii S9 do Warszawy Zachodniej było możliwe dzięki zamontowaniu samoczynnej blokady liniowej. Blokada, którą zamontowały Polskie Linie Kolejowe, pozwala na kursowanie pociągów w tym samym kierunku w znacznie mniejszych odstępach czasowych. Dotychczas, z powodu braku takiego rozwiązania linia S9 dojeżdżała tylko do Dworca Gdańskiego, a dalsza jazda na Zachodni była możliwa po przesiadce do pociągów Kolei Mazowieckich. Poza tym wydłużenie linii wiąże się ze zwiększeniem taboru SKM. Na trasę wyjadą cztery nowe pociągi.

A może do Okęcia?

Mieszkańcy sugerują, że linię S9 można by jeszcze wydłużyć na południe, stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego jednak takich zmian nie planuje. Argumentuje, że Legionowo ma linię S3 do lotniska Chopina.

- Mieszkańcy, choćby Legionowa, mają już lotniskowe pociągi, więc przedłużanie linii S9 nie ma sensu. Nie planujemy takich zmian - tłumaczy Konrad Klimczak, rzecznik ZTM.

Od września zmianie ulegną godziny połączeń pociągów SKM, ale ZTM zapewnia, że będą to drobne kilkuminutowe korekty. - Autobusy L-8 i L-9 też będą miały zmieniony rozkład jazdy w celu skoordynowania ich z nowym rozkładem kolejowym obowiązującym od 1 września - tłumaczy rzecznik.

Ewelina Kurzak

 

Komentarze (10)

# pasażer SKM

28.08.2012 19:30

a czy SKM konsultowała w jakimś zakresie te zmiany godzin SKM w kierunku Legionowa ????? przerwa od 15:34 do 16:40 a miało być tak pięknie, chyba tylko na zdjęciach kolejek - żenada znowu ktoś tam na górze ma pasażerów za "0" a dzięki nim się utrzymuje. ŻENADA !!!!!

# RAZ

29.08.2012 00:09

Kolejny rozkład, kolejna paranoja. Pociągi rano kiedy ludzie jadą i po południu kiedy wracają z pracy kursują co godzinę, po południu nie mam już możliwości aby dojechać do pracy
Każdy kolejny rozkład jest gorszy od poprzedniego

# legionowianin

29.08.2012 11:03

rozkład to jedno, trzeba brać poprawkę na to, że na torach jest jeszcze ciągle pełno remontów i ułożenie rozkładów nie jest proste
druga sprawa, to S9 do Okęcia... Dla mieszkańców Legionowa byłaby to super sprawa, ale dla tych, którzy ruszaliby z Lotniska, to byłaby to masakra!!!
Już teraz jest krzyk, że część pociągów jedzie przez Centralny, część przez Śródmieście, ciężko się połapać, to proszę sobie wyobrazić jeszcze opcję przez Gdański....

REKLAMA

# proste

29.08.2012 18:41

to przedłużcie do Pruszkowa

# xxx

29.08.2012 20:30

Okęcie to nie tylko nowa trasa na lotnisko

# inż

29.08.2012 21:27

Wjazd pociągu z linii W-wa Gdańska->W-wa Zach. na linię radomską (czyli również na Okęcie) jest technicznie niemożliwy. Mówiąc obrazowo, linia na Radom odchodzi wcześniej niż linia z Gdańskiej wchodzi.

REKLAMA

# Anatol

29.08.2012 23:37

A może do piaseczna? co ile minut chcesz wozić powietrze na okęcie?
Wam chyba mózgi przykleiły się do czoła. Na okęcie jeździ powietrze, a na południe do piaseczna czy pruszkowa tłumy.
Mam nadzieję że NIK WĘŹMIE to w swoje ręce jak najszybciej

# RAZ

30.08.2012 14:05

cały sztab inteligentów musiał pracować nad ułożeniem tego gniota nowego rozkładu
Przecież to jest kompletna paranoja aby z Legionowa i Legionowa Piaski SKM na Gdański i lotnisko odjeżdzały praktycznie w tym samym czasie
Od nowego rozkładu nie mam czym dojechać do pracy na nocną zmianę

# qwe

31.08.2012 21:11

Chciałem wrócić S3 z lotniska na Białołękę. Zrezygnowałem jak zobaczyłem, że jeździ raz na godzinę!!!

REKLAMA

 Daro

01.09.2012 21:13

Osobiście aby dojechać do Centrum Warszawy wolę pojechać na Gdański i tam przesiąść się do metra
Wcale nie dziwię się że pociągi na lotnisko wożą powietrze, komu będzie chciało się czekać 22 minuty na odjazd na Wschodnim kiedy metrem będzie już dawno w Centrum, średnio pociągi na lotnisko stoją na Wschodnim lub Centralnym 10 minut
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA