REKLAMA

Wawer

interwencja »

 

Likwidują miejsca parkingowe przy przystankach kolejowych

  29 lutego 2024

alt='Likwidują miejsca parkingowe przy przystankach kolejowych'
Czy spod wawerskich stacji znikną parkingi? Fot. Piotr Samsel

W Wawrze trwa modernizacja linii kolejowej będącej kręgosłupem komunikacyjnym dzielnicy. Będą nowe nowe tory, przebudowane zostaną też przystanki. Ogromna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych ma jednak zabrać miejsca parkingowe w okolicach stacji.

REKLAMA

- Gdzie można będzie zaparkować, jeśli parkingi zostaną zlikwidowane? - zastanawia się wielu kierowców, którzy coraz liczniej korzystają z wygodnej przesiadki do pociągów SKM i Kolei Mazowieckich jadących przez Wawer na Pragę i do centrum Warszawy.

P+R w Wawrze

- W jaki sposób miasto zamierza pomieścić wokół wawerskich stacji kolejowych parkujące tam teraz auta? - na to pytanie ostatnio próbował udzielić odpowiedzi "Telewizyjny Kurier Warszawski".

Na linii kolejowej z Warszawy do Otwocka od kilku miesięcy trwają gorączkowe prace. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Zlikwidowany został już peron tymczasowy stacji Wawer i stary peron na Gocławku. W ich miejsce ułożono nowy tor i zawieszono sieć trakcyjną. Dzięki prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacji linii kolejowej nr 7 między Warszawą Wschodnią a Wawrem od grudnia pasażerowie korzystają z nowych i zmodernizowanych stacji Grochów (obok szpitala przy ul. Szaserów), Gocławek, Olszynka Grochowska oraz Wawer. Docelowo cztery tory między Warszawą Wschodnią a Otwockiem umożliwią rozdzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego. To ma pozwolić na częstsze kursowanie połączeń lokalnych, a to z kolei spowodować większe zainteresowanie dojazdem w centralne rejony miasta pociągiem.

To plusy. Minusem ma być likwidacja dotychczasowych parkingów. Już teraz parkingi zazwyczaj są przepełnione. A przebudowa linii, stacji i peronów ma większość z tych miejsc zabrać, szczególnie przy stacjach Radość, Miedzeszyn i Falenica.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Los parkingów niepewny

- Rozmawiamy z inwestorem, jak on widzi ten problem, bo to będzie potężny problem dla naszych mieszkańców - powiedział na antenie TVP3 Warszawa przewodniczący rady dzielnicy Michał Żebrowski. Jak dodał, istnieje możliwość, żeby miejsca parkingowe wykonać w miejscu zbiorników retencyjnych.

- Podobno na tych zbiornikach retencyjnych mają powstać pewne stropy, czapy, ruszty, konstrukcje, na których mają znaleźć się nowe parkingi. Problem tylko polega na tym, że te zbiorniki będą usytuowane niezupełnie w pobliżu stacji - studzi entuzjazm radny Piotr Grzegorczyk.

REKLAMA

Brakuje miejsc parkingowych

Samorząd Wawra ma prowadzić rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego, aby ustalić, gdzie mogłyby się pojawić nowe parkingi. Rozważane są dwie lokalizacje: okolice stacji Falenica i Miedzeszyn.

- Chcielibyśmy, żeby taki parking, jeden lub kilka mniejszych, wzdłuż linii otwockiej mogły dalej działać, gdyż wiemy, że one faktycznie są wykorzystywane przez pasażerów - powiedział "Telewizyjnemu Kurierowi Warszawskiemu" rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

Jak zatem widzimy, losy dotychczasowych miejsc parkingowych są nadal mgliste. Powstały trudne pytania bez odpowiedzi. Czy parkingi powstaną? A jeśli tak, to gdzie, kto za nie zapłaci i czy będą płatne?

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (10)

# Donkulfon

29.02.2024 22:25

Pozostanie wjazd samochodem dp Warszaway skoro nie ma mozliwosci przesiadki i zostawienia samochodu gdzies wczesniej

# Jajaja

29.02.2024 23:01

Odsunęli peron od osiedli i zlikwidowali parkingi:) naprawdę , autor takiego pomysłu nie powienien pozostawać anonimowy

# Profesor Kononowitz

29.02.2024 23:29

Będą parkować na osiedlowych uliczkach do czasu, aż Komisja Europejska nie zabierze motłochowi wyborczemu ich blachosmrodów

REKLAMA

# nie głosuję na Trzaska

01.03.2024 08:10

Trzaskowski jest za bardzo zajęty konferencjami prasowymi, campusami, wyjazdami zagranicznymi i polityką krajową. Nie ogarnia problemów Warszawy. Nie warto go wybierać na kolejną kadencję

# Marian

01.03.2024 09:47

Pociągi będą jeździć puste ale wybory lada moment. Warto zagłosować na prawdziwego gospodarza

# Grzegorz

01.03.2024 13:11

Ciekawe czy zaprojektowane są parkingi na stacji pkp goclawek..

# Andrzej Grabowski Marzena

01.03.2024 16:37

Parkingi generalnie jeśli istnieją, są za małe: metro Kondratowicza, Trocka, Targ. Mieszkaniowy itd.tuż po 7:00 bez szans

# Antek

04.03.2024 21:41

#nie głosuję na Trzaska napisał(a) 01.03.2024 08:10
Trzaskowski jest za bardzo zajęty konferencjami prasowymi, campusami, wyjazdami zagranicznymi i polityką krajową. Nie ogarnia problemów Warszawy. Nie warto go wybierać na kolejną kadencję

No tak, lepiej na Tobiasza z PISu - spadachroniarza z Łodzi.

# cyber_tux

12.03.2024 16:48

Te parkingi to zlikwidowały władze Warszawy, czy PKP?

# buhahahahahaha

31.05.2024 16:22

#Marian napisał(a) 01.03.2024 09:47
Pociągi będą jeździć puste ale wybory lada moment. Warto zagłosować na prawdziwego gospodarza
Czyli kogo? Mokaczynę?;)
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024