Legia w Lidze Europy. Emreli bohaterem Łazienkowskiej

26 sierpnia 2021

alt='Legia w Lidze Europy. Emreli bohaterem Łazienkowskiej'
źródło: Wikimedia Commons

W meczu rozegranym na Stadionie Wojska Polskiego warszawska drużyna pokonała faworyzowaną Slavię Praga 2-1.

W pierwszym meczu między Legią a Slavią padł remis 2-2 po golach Baha i Masopusta oraz Emreliego i Juranovicia, który kilka dni temu przeszedł z warszawskiego klubu do Celtiku Glasgow.

0-1 do przerwy

Rewanż w Warszawie rozpoczął się doskonale dla gospodarzy. Już w 3. minucie meczu czerwoną kartkę za faul na Andre Martinsie otrzymał prawy obrońca czeskiej drużyny Tomas Holes. Szybko okazało się jednak, że awans do Ligi Europy wcale nie będzie łatwy.

Choć Slavia grała w osłabieniu, pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. W 45. minucie goście wyszli na prowadzenie po wspaniałym uderzeniu Ubonga Ekpaia. Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni z wynikiem dającym Legii grę jedynie w Lidze Konferencji.

Legia wygrywa ze Slavią

W 53. minucie grający w dziesiątkę goście byli o włos od podwyższenia wyniku. Po fatalnym błędzie Mateusza Hołowni doskonałą interwencją popisał się jednak Artur Boruc.

Kilka minut później obraz meczu całkowicie się zmienił. W 59. minucie Mahir Emreli, azerski napastnik sprowadzony w tym roku przez Legię, strzelił wyrównującego gola. Wynik 1-1 dawał mistrzom Polski nadzieję na rozstrzygnięcie rywalizacji w dogrywce, ale szybko okazało się, że nie będzie ona konieczna. Już jedenaście minut później Emreli strzelił drugą bramkę po świetnym dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. W 80. minucie kontuzjowany Azer opuścił murawę, żegnany owacyjnie przez warszawskich kibiców.

Osłabiona Slavia była bliska wyrównania, ale Legii udało się utrzymać wynik 2-1. Warszawski klub zagra w Lidze Europy.