REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Lato bez papierosa

  2 lipca 2007

Lato to najlepsza pora roku, żeby przestać palić. W lecie najczęściej mamy urlop, podczas którego uwalniamy się od codziennej rutyny i kłopotów. Latem możemy także spędzać wiele godzin poza domem, oddając się przyjemnym, pochłaniającym naszą uwagę, a jednocześnie odciągającym od palenia zajęciom.

REKLAMA

W cyklu "Jak żyć z POChP" przedstawiamy kilka rad dla tych, którzy letnią porą postanowili rozstać się z nałogiem.

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest wybranie dnia rzucenia palenia. Dzień wcześniej konieczne jest pozbycie się z domu papierosów, ponieważ przestać palić należy całkowicie, robiąc to z dnia na dzień. Niezwykle istotne jest również, żeby w proces pozbywania się nałogu zaangażować całą rodzinę, która powinna być wspar-ciem zarówno w pierwszym dniu, ale także przez kolejne dwa tygodnie. Najsku-teczniejsza jest tutaj pomoc dzieci i wnuków. Konieczne jest unikanie towarzystwa osób palących, ponieważ ich obecność stanowi łatwą pokusę, żeby sięgnąć po pa-pierosa. Dużym ułatwieniem w czasie tych dwutygodniowych zmagań może być wypełnienie ich zajęciami, które zaabsorbują uwagę. Natomiast jeśli chodzi o dietę, to wskazane jest jedzenie warzyw i owoców, a także picie dużej ilości płynów. I uwaga najistotniejsza - nie należy martwić się, jeśli po kilku tygodniach wróci się do palenia. Takie próby trzeba powtarzać konsekwentnie, co kilka tygodni, wierząc, że przyniosą oczekiwany skutek - radzi prof. Jan Zieliński, Koordynator Programu "Głęboki Oddech" i autor przedstawionych wyżej porad.

Niejednokrotnie wspominaliśmy w prezentowanym cyklu, że zaprzestanie palenia to jedyny sposób zahamowania POChP. Dlatego każdy chory na Przewlekłą Obtura-cyjną Chorobę Płuc, który pali papierosy, a także każdy palacz chcący ustrzec się przed zachorowaniem na POChP lub raka płuc, powinien przestać palić - przestrze-ga prof. Zieliński.

źródło: On Board Public Relations

Program Profilaktyczno-Edukacyjny "Głęboki Oddech" na rzecz walki z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc (POChP) ma ogólnopolski charakter i zmierza do zwiększenia w społeczeństwie świadomości istnienia POChP. Program informuje na temat objawów choroby, jej przyczyn oraz skutków. Edukuje w zakresie walki z POChP przez podkreślanie konieczności wykonywania ba-dań profilaktycznych, prowadzących do wczesnego diagnozowania choroby i rozpoczęcia lecze-nia. Organizatorem Programu jest Polskie Towarzystwo Chorób Płuc, zrzeszające wybitnych pul-monologów, we współpracy z firmą Adamed. Program objął już kilkaset miejscowości w Polsce. W ramach programu z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskiej skorzystało ponad 52 tysiące Polaków. Program dotarł do dużych i do małych miejscowości, tam, gdzie często dostęp do apa-ratury spirometrycznej i lekarzy specjalistów jest ograniczony.

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Jozeek

10.05.2021 10:18

Teraz wreszcie pogoda sie za oknem robi dobra i bedzie mozna na zewnatrz juz normalniej wychodzic, a przy okazji to https://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/rzucenie-palenia/ nie byloby w sumie takie zle, bo zarowno zdrowie jak i portfel na tym zyska!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024