REKLAMA

Puls Warszawy

różne »

 

"Łapaj miejsce!". "Potworna moda" w komunikacji miejskiej

  5 lipca 2018

alt='"Łapaj miejsce!". "Potworna moda" w komunikacji miejskiej'

Czy kilkuletnie dziecko musi mieć w tramwaju miejsce siedzące? Temat budzi zaskakująco duże emocje.

REKLAMA

Swoje wątpliwości w niezwykle oryginalny sposób opisał jeden z pasażerów, który podzielił się przemyśleniami na stronie facebookowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

- "Łapaj miejsce", czyli potworna moda w komunikacji miejskiej - napisał. - Rodzice sadzają dzieciaka na wolnym miejscu i zajmują drugie obok, albo sadzają samego dzieciaka, zamiast wziąć go na kolana. Jechałem tramwajem i jakaś "artystka" krzyczała do małego syna od wejścia "łapaj miejsce!". A on: "mamo, ja chcę usiąść z tobą na kolanach!". A ona "łapaj!" Oczywiście siedziała ona, siedział on, a starsze osoby stały. Czy rodzice teraz brzydzą się potomstwa, że nie chcą go brać na kolana?

Inni pasażerowie komentują

- Jeżdżę z 4-latkiem i powiem wam tylko, że takie dziecko nie jest w stanie stać całą drogę i się trzymać. Nie ma na to fizycznie siły. Co do trzymania na kolanach, to niestety nie wszędzie jest to możliwe, bo jest za mało miejsca. Dziecko na kolanach jest dużo bezpieczniejsze, ale nawet siedzenia oznaczone mają bardzo mało miejsca.

- Matka, która każe w komunikacji miejskiej łapać dzieciakowi miejsce, wychowuje je przeciwko sobie. Za 30 lat, jak będzie stara i sama doświadczy, jak ciężko jest wystać, czasami o lasce, długo nie pociągnie, bo ten jej rozpieszczony dzieciak wskaże ją do eutanazji.

Kup bilet

Co mówią przepisy?

- Przepisy porządkowe obowiązujące w lokalnym transporcie zbiorowym, dotyczące przewozu osób nie regulują kwestii przewożenia dzieci na kolanach - mówi Łukasz Majchrzyk z Zarządu Transportu Miejskiego. - To rodzic/opiekun decyduje, w jaki sposób przewozi dziecko w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Ewentualne zajmowanie miejsca siedzącego przez dziecko, podczas gdy inni pasażerowie stoją, można rozpatrywać i oceniać w kategoriach zasad współżycia społecznego.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Anymous

05.07.2018 18:30

Proponuje żeby osoby które robią z tego zagadnienie wzięli takie 4 letnie dziecko na ręce i przejechali się komunikacją miejską. Ja jeżdżę z dzieckiem i żądło kiedy ktokolwiek ustępuje miejsca - chociaż sa miejsca wyznaczone dla rodziców z dziećmi. Gwarantuje państwu ze szybciej miejsca ustąpi kobieta/ matka niż jakikolwiek miałki mężczyzna! ( chyba, że sam z dzieckiem podróżuje komunikacją to wtedy wie jak to wyglada).

 Malibu

06.07.2018 10:05

Ale w artykule nie jest napisane, żeby dziecko brać na ręce, tylko usadowić na kolanach. Nie widzę problemu, by dziecko siedziało samo w sytuacji, kiedy jest dużo miejsca, natomiast w godzinach szczytu widok 4-latka na oddzielnym miejscu niż rodzic jest po prostu rażący.
_______________
https://www.belfor.com.pl/

# maxima

06.07.2018 18:05

Czterolatek czy pięciolatek ma buzie na wysokości fotela i metalowych elementów, nawet niewielkie hamowanie może się dla niego skończyć nie za dobrze, może po prostu nabić sobie niezłego guza. Sama jadąc z dzieckiem wole go posadzić na fotelu, niestety w nowych autobusach siedzenie z dzieckiem na kolanach jest możliwe dosłownie na kilku fotelach, więc biorąc dziecko na kolana muszę siedzieć z nim bokiem na co również inni pasażerowie patrzą krzywo...

REKLAMA

# Patrzę

06.07.2018 18:10

Maxima robisz wymówki i tyle. Sama pewnie tak siedzisz że w tloku ludzie a wy dwa miejsca macie. Na kolana i już, jak ktoś krzywo patrzy to wytlumacz że starasz się ustąpić miejsce ale koszt tego jest taki że wszyscy muszą się ścisnąć. Amen
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni