REKLAMA

Targówek

interwencja »

 

Kupcy opanowali pętlę autobusową. "Na zwrócenie uwagi odpowiadają groźbami"

  14 września 2021

alt='Kupcy opanowali pętlę autobusową. "Na zwrócenie uwagi odpowiadają groźbami"'
Fot. Magdalena Rostowska

Radna Katarzyna Górska-Manczeko uważa, że teren pętli autobusowej został całkowicie zagarnięty przez miejscowych sprzedawców straganowych.

REKLAMA

Podczas dostaw towarów podobno dzieją się tam sceny rodem z filmów kryminalnych. Choć może się to wydawać groteskowe, nie wszystkim jest do śmiechu.

Konflikt na Podgrodziu

- W imieniu mieszkańców proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ze sprzedawcami straganowymi przy pętli autobusowej Bródno-Podgrodzie - pisze radna Katarzyna Górska-Manczenko.

Z obserwacji radnej i mieszkańców wynika, że codziennie rano i około 18:30 właściciele straganów jeżdżą po chodniku kilkutonowymi samochodami, stwarzając zagrożenie dla pieszych. Jak przekonuje radna, w tym rejonie jest dużo starszych osób, które mogą zostać potrącone przez rozpędzony samochód dostawczy. Dodatkowo wiąże się to z uszkodzeniem nawierzchni chodnika.

- Na zwrócenie uwagi i prośbę o parkowanie na jezdni, kierowcy tych samochodów grożą mieszkańcom pobiciem albo kradzieżą telefonu - relacjonuje radna. - Wjeżdżają na pętlę autobusową a następnie omijają słupki i pędzą na biegu wstecznym między pieszymi. Zachowanie tych sprzedawców jest skandaliczne. Rozumiem, że posiadają pozwolenia na handel, ale nie ma naszej zgody na niszczenie mienia wspólnego.

Wstąp do księgarni

Rozważą słupki

Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska poprosiła o zajęcie stanowiska przez Zarząd Transportu Miejskiego. Urzędnicy z Żelaznej odpowiedzieli, że teren należy do... samorządu dzielnicy.

- Przeprowadziliśmy wizję lokalną na terenie pętli Bródno-Podgrodzie, która potwierdziła opisaną w interpelacji sytuację - pisze Renata Wiśniewska z ZTM. - W związku z tym wystąpimy do policji i straży miejskiej z wnioskiem o objęcie tego terenu dodatkowym nadzorem pod kątem niestosowania się kierowców samochodów dostawczych do znaku zakazu ruchu w obu kierunkach.

Jak dodaje ZTM, ewentualny montaż słupków blokujących wjazd na teren pętli Bródno-Podgrodzie może nastąpić po otrzymaniu z warszawskiego ratusza decyzji przekazującej teren w trwały zarząd.

(db)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# do zapętlonych

14.09.2021 12:43

wyrwać słupki gdzie za dużo a są takie miejsca i wstawić a tu debaty, analizy, monitoring ankiety, konsultacje
po 3 latach mielenia machina wypluje decyzję
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024