Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem
| autor: | E. Benjamin Skinner | 
| przekład: | Jacek Konieczny | 
| wydawnictwo: | Znak | 
| wydanie: | pierwsze, Kraków | 
| data: | 10 marca 2010 | 
| forma: | książka, okładka miękka | 
| wymiary: | 144 × 205 mm | 
| liczba stron: | 384 | 
| ISBN: | 978-83-2401332-6 | 
Książka Benjamina Skinnera to poruszająca i znakomicie udokumentowana opowieść o współczesnym niewolnictwie i handlu ludźmi, który kwitnie na wszystkich kontynentach.
Haiti, Sudan, Rumunia, Turcja, Indie, Holandia i Standy Zjednoczone to miejsca, gdzie autor stanął twarzą w twarz z jednym z najbardziej przerażających i lekceważonych problemów współczesnego świata, w którym żyje więcej niewolników niż w czasach, gdy niewolnictwo było usankcjonowane. Skinner jest nie tylko świadkiem tragedii niewolników, ale poznaje również z bliska ich oprawców. Błyskotliwie opisuje też złożony stosunek do problemu niewolnictwa reprezentowany przez waszyngtońskich polityków.
Ta fascynująca i odkrywająca przed nami nieznane fakty książka wywołała poruszenie i gorące reakcje na całym świecie. Pochwalnym recenzjom - opublikowanym na łamach . ,,The New York Times", ,,The Washington Times", ,,International Herald Tribune" czy ,,Gazety Wyborczej" - towarzyszyły entuzjastyczne opinie osób takich jak Bill Clinton czy Elie Wiesel.
Na sąsiedniej półce
- 
         
            nowość[ książka, audiobook, e-book ]Laboratorium Palestyna. Jak Izrael eksportuje technologię przemocy na cały światAntony Loewenstein
- 
         
            nowość[ książka ]Wielkie dziękiKinga Janaszek
- 
         
            nowość[ książka, audiobook, e-book ]Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyćVioletta Ozminkowski
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Moc truchleje. Święta w cieniu wojny. Historie wigilijne 1939-1945Sylwia Winnik
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Z okopu do Europy. Trzy dekady w centrum wydarzeńRadosław Sikorski
- 
         
            nowość[ e-book ]Wielka księga seryjnych morderców. 150 profiliJack Rosewood, Rebecca Lo
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Mini Majk. Wielka historiaMateusz Krzyżanowski, Mikołaj Milcke
- 
         
            nowość[ książka, audiobook, e-book ]Break Point. Żołnierz Sił specjalnych o sile, odwadze i przetrwaniuOllie Ollerton
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Niebezpieczna sieć. True crime. Zbrodnie, które zaczęły się w internecieMonika Prześlakowska
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Republika pobożnych. Chasydzka historia PolskiDorota Bidzińska
- 
         
            nowość[ książka ]Chłopaki (nie) płaczą. Muniek Staszczyk bez ciemnych okularów w rozmowie z Piotrem ŻyłkąMuniek Staszczyk, Piotr Żyłka
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Jeszcze będzie przepięknieTomek Lipiński
LINKI SPONSOROWANE

















