Zadomowieni. O dzieciach uchodźczych, które zamieszkały w Polsce
autor: | Magda Pytlakowska-Wasielewska |
ilustracje: | Agnieszka Skłodowska |
wydawnictwo: | All Kids Publishing |
wydanie: | Warszawa |
data: | 29 października 2022 |
forma: | książka, okładka twarda |
wymiary: | 215 × 255 mm |
liczba stron: | 40 |
ISBN: | 978-83-9595267-8 |
Książka "ZADOMOWIENI. O dzieciach uchodźczych, które zamieszkały w Polsce." to wzruszająca historia drogi, jaką musiała przebyć 4 dzieci: Nadzieja z Białorusi, Taras z Ukrainy, Zala z Afganistanu i Manu z Kamerunu, aby dotrzeć do Polski.
Codzienne życie naszych bohaterów płynie zgodnie z dziecięcą naturą, gdy nagła konieczność opuszczenia kraju pozbywa ich wszystkiego, co do tej pory było dla nich najważniejsze i co kochały - przyjaciół, rodziny i domu. Muszą uciekać z ojczyzny, przebyć długą i wyczerpującą drogę do Polski, nie wiedząc co je tam czeka.
Każda historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Przedstawia nieznany polskiemu czytelnikowi punkt widzenia dzieci, które musiały uciekać ze swoich domów pozostawiając za sobą całe życie.
Wyjątkowym atutem książki jest komentarz do lektury, który podpowiada dorosłym, jak rozmawiać z dziećmi na temat kryzysu uchodźczego. W prosty sposób tłumaczy kim jest uchodźca, jakie ma prawa i obowiązki, objaśnia kwestie prawne i organizacyjne.
Książka wydana pod patronatem Stowarzyszenia Interwencji Prawnej oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia im, Janusza Korczaka.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]T-Roxie. Starsza siostra T-RexaMichelle Robinson
-
[ książka ]Trafiony, zatopiony. Pająk i Mucha, tom 7Kai Pannen
-
[ książka ]Układ RóżSasha Peyton Smith
-
[ książka ]To prezent dla CiebieEmily Winfield-Martin
-
[ książka ]Tunel w zaświaty. Wakacje z Koszmarkiem, tom 3Justyna Drzewicka
-
[ książka ]Dobrze mieć przyjaciela. (seria: Wielkie problemy małych ludzi)Magdalena Młodnicka
-
[ książka ]Leoś. Mały traktorek i wielkie odkrycieSuza Kolb
-
[ książka ]Nie mów tak do mnie!Lucia Serrano
-
[ książka ]Zagadki detektywistyczne. Top 30Ana Gallo, Victor Sabate
-
[ książka ]Jano i Wito u dentystyWiola Wołoszyn
-
[ książka ]Zwierzęta lasu. Puzzle interaktywne KakaduMagdalena Młodnicka, Piotr Wojtyra
-
[ książka ]Mówiąca książka interaktywna ,,Dookoła świata. Wyszukaj i policz". (zestaw z piórem Kakadu)Marzia Giordano
Najnowsze informacje na Tu Stolica
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
REKLAMA
Kup bilet
Znajdź swoje wakacje
Polecamy w naszym pasażu
REKLAMA