Wojna Windsorów. Za drzwiami pałacu
| tytuł oryg.: | The Palace Papers: Inside the House of Windsor - the Truth and the Turmoil | 
| autor: | Tina Brown | 
| przekład: | Emilia Skowrońska | 
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Marginesy | 
| wydanie: | 1, Warszawa | 
| data: | 24 maja 2023 | 
| forma: | książka, okładka miękka | 
| wymiary: | 150 × 230 mm | 
| liczba stron: | 613 | 
| ISBN: | 978-83-6767433-1 | 
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), 1 | 2023.05.17 | 
| książka, okładka miękka, 1 | 2023.05.24 | 
Bestseller ,,New York Timesa", ,,Sunday Timesa" i Amazona
,,Nigdy więcej" - te słowa stały się mantrą królowej Elżbiety II po tragicznej śmierci księżnej Diany. Nigdy więcej nie można było dopuścić, by w brytyjskiej rodzinie królewskiej pojawiła się osoba, której popularność zagroziłaby monarchii.
Mimo że Windsorowie przezwyciężyli kryzys, który nastąpił, gdy małżeństwo Diany i Karola okazało się fiaskiem, wkrótce musieli stawić czoła nowym wyzwaniom.
Tina Brown odkrywa afery, romanse, zdrady i rozgrywki o władzę, które są udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej od przeszło dwudziestu pięciu lat. Przybliża postawę królowej Elżbiety po śmierci jej siostry księżniczki Małgorzaty, królowej matki i księcia Filipa, podczas obchodów jubileuszu panowania, a także wtedy, kiedy członkowie monarchii wywoływali kolejne skandale. Analizuje determinację księcia Karola, by poślubić Kamilę Parker Bowles, napięcia między jego synami, upadek księcia Andrzeja oraz zaskakującą decyzję Harry'ego i Meghan o wycofaniu się z rodziny królewskiej.
Mimo największych wysiłków monarchini ,,nigdy więcej" powtarzało się raz za razem. Czy nadejdzie dzień, gdy brytyjscy obywatele powiedzą ,,dość" i pożegnają się z Koroną?
[blurby:]
Zaskakująca i ujawniająca wiele nieznanych dotąd faktów. Wiarygodne źródła, historyczny rozmach i mądre spostrzeżenia podane z soczystym dowcipem. Istnieje wiele królewskich biografii, ale niewiele jest tak dobrych jak ta. Zamienia plotki w pierwszy szkic historii. ,,Telegraph"
Istnieją różne książki traktujące o rodzinie królewskiej. Ale Wojna Windsorów to gatunek sam w sobie.
,,Radio Times"
Tina Brown to najlepiej na świecie poinformowana ekspertka w temacie brytyjskiej rodziny królewskiej.
Piers Morgan
Kopalnia smakowitych plotek. Brown napisała książkę, która zmusza do zastanowienia się nad tym, co przyniesie przyszłość po śmierci Elżbiety II. Treść na przemian bawi i przeraża...
,,Independent"
Na sąsiedniej półce
- 
         
            nowość[ książka, audiobook, e-book ]Laboratorium Palestyna. Jak Izrael eksportuje technologię przemocy na cały światAntony Loewenstein
- 
         
            nowość[ książka ]Wielkie dziękiKinga Janaszek
- 
         
            nowość[ książka, audiobook, e-book ]Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyćVioletta Ozminkowski
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Moc truchleje. Święta w cieniu wojny. Historie wigilijne 1939-1945Sylwia Winnik
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Z okopu do Europy. Trzy dekady w centrum wydarzeńRadosław Sikorski
- 
         
            nowość[ e-book ]Wielka księga seryjnych morderców. 150 profiliJack Rosewood, Rebecca Lo
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Mini Majk. Wielka historiaMateusz Krzyżanowski, Mikołaj Milcke
- 
         
            nowość[ książka, audiobook, e-book ]Break Point. Żołnierz Sił specjalnych o sile, odwadze i przetrwaniuOllie Ollerton
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Niebezpieczna sieć. True crime. Zbrodnie, które zaczęły się w internecieMonika Prześlakowska
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Republika pobożnych. Chasydzka historia PolskiDorota Bidzińska
- 
         
            nowość[ książka ]Chłopaki (nie) płaczą. Muniek Staszczyk bez ciemnych okularów w rozmowie z Piotrem ŻyłkąMuniek Staszczyk, Piotr Żyłka
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Jeszcze będzie przepięknieTomek Lipiński
LINKI SPONSOROWANE

















