REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0

Władca Ocean Park

zapowiedź
tytuł oryg.: The Emperor of Ocean Park
autor: Stephen LCarter
przekład: Bożena Jóźwiak
wydawnictwo: Sonia Draga
wydanie: wyd.3, KATOWICE
zapowiedź: 22 lipca 2026
forma: książka, okładka miękka ze skrzydełkami
wymiary: 143 × 205 mm
liczba stron: 800
ISBN: 978-83-6854337-7

Trzymający w napięciu thriller, zagadka szachowa i przenikliwy komentarz dotyczący amerykańskiego społeczeństwa

Sędzia Oliver Garland, tytułowy władca Ocean Park, umiera niespodziewanie. Wiele lat wcześniej zapracował na najważniejsze wyróżnienie, jakie może spotkać amerykańskiego sędziego - został nominowany do Sądu Najwyższego. Stanowiska jednak nie objął, odchodząc z palestry w aurze skandalu. Podczas emitowanych w telewizji przesłuchań wyszły na jaw jego powiązania z bardzo podejrzanymi osobami. Konserwatywny i kontrowersyjny Sędzia Garland już nigdy nie podniósł się po tym publicznym upokorzeniu.

Jednak śmierć Sędziego, który za życia miał więcej wrogów niż przyjaciół, wywołuje wiele pytań. Czy Oliver Garland mógł zostać zamordowany? Jego syn Talcott, profesor prawa, otrzymał od niego tajemniczą wiadomość - zagadkę szachową, którą tylko on może odszyfrować. Kiedy giną kolejne osoby, spokojny i stateczny profesor nie waha się, by zaryzykować swoją karierę, małżeństwo, a nawet życie, aby odkryć prawdę o przeszłości ojca.

Misternie skonstruowana zagadka, błyskotliwie poprowadzona fabuła - doskonale napisana, często zjadliwie zabawna powieśćWładca Ocean Parkto mieszanka rodzinnych tajemnic i ambicji, morderstwa, segregacji rasowej oraz wątpliwej sprawiedliwości społecznej.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu