REKLAMA

radca prawny lukasz kwiecien 1radca prawny lukasz kwiecien 2radca prawny lukasz kwiecien 0

Stuletnia Gospoda

autor: Katarzyna Majgier
wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
kolekcja: Seria WNK
wydanie: 1, Warszawa
data: 30 lipca 2014
forma: e-book (epub, mobipocket)
liczba stron: 432
ISBN: 978-83-1012789-1

Inne formy i wydania

e-book (epub, mobipocket), 1  2014.07.30

Stuletnia Gospoda tak naprawdę nie ma stu lat. Ma ich znacznie więcej, choć nikt dokładnie nie wie ile. Była świadkiem wielu burzliwych wydarzeń historycznych, politycznych przemian i skomplikowanych losów kilku pokoleń rodziny, która nią zarządza. Ale jedno pozostaje w niej niezmienne: niepowtarzalny smak i zniewalający zapach serwowanych tu od ponad wieku potraw, wobec których nikt nie pozostaje obojętny. Nie wyłączając pewnego wybrednego krytyka kulinarnego z Francji... Bo gotowanie jest prawdziwą sztuką i to się daje wyczuć.

Michał i Jagoda należą do najmłodszego pokolenia właścicieli Stuletniej Gospody. On ma smykałkę do interesów, jej pasją jest malarstwo. Czy połączenie tych talentów wystarczy, by stara, tradycyjna restauracja odniosła komercyjny sukces w nowych, kapitalistycznych czasach? Czy związek tej pary, tak oczywisty od czasów ich dzieciństwa, że nikt nigdy nie wyobrażał sobie innego scenariusza, przetrwa próbę czasu?

Sugestywna narracja oraz przepisy na smakowite potrawy rozpoczynające każdy rozdział powieści sprawią, że będziesz się delektować każdą stroną tej wyjątkowej książki.

Katarzyna Majgier - absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1998-2003 prowadziła najstarszy polski magazyn internetowy ,,Reporter" i pisała o kulturze internetowej w prasie tradycyjnej.

Autorka książek dla dzieci (,,Amelka", seria ,,Ula i Urwisy") i młodzieży (najbardziej znana jest seria dzienników Ani Szuch, rozpoczęta powieścią ,,Trzynastka na karku", która w 2006 roku była nominowana do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY). Laureatka nagrody im. Kornela Makuszyńskiego (za ,,Amelkę") oraz wyróżnienia w konkursie im. Astrid Lindgren (za książkę ,,Misiek, co ty opowiadasz?"). Lubi też czytać, gotować, fotografować i podróżować. ,,Stuletnia Gospoda" jest jej pierwszą powieścią dla dorosłych czytelników.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

marywilska niedziele 3marywilska niedziele 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

marywilska 7 dni w tygodniu 1marywilska 7 dni w tygodniu 2marywilska 7 dni w tygodniu 0

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

marywilska najlepszy adres 2marywilska najlepszy adres 0

REKLAMA

marywilska karuzela 2marywilska karuzela 0

REKLAMA

cmp 09-2025 3cmp 09-2025 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

marywilska pakowanie 1marywilska pakowanie 2marywilska pakowanie 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

biedronka 042 3