Sceny z życia smoków
autor: | Beata Krupska |
czyta: | Jarosław Góral |
wydawnictwo: | Prószyński Media |
wydanie: | Warszawa |
data: | 13 października 2015 |
czas: | 1 godz. 53 min |
ISBN: | 978-83-7961222-2 |
Inne formy i wydania
książka, okładka twarda, 1 | 2014.10.28 |
2015.10.13 | |
Kultowa minipowieść w 15 scenach nie tylko dla dzieci.
Smoki Beaty Krupskiej nie są podobne do żadnego innego bajkowego gada. Są różne, ale coś je łączy - wszystkie mają na szyjach termosy z zupą ogórkową, wcinają smażone na maśle muchomory i na pewno nie potrafią latać. Mieszkają sobie na leśnej polanie, unikając ludzi. I wcale nie są sympatyczne, wręcz przeciwnie - to zarozumiałe i zgryźliwe gadziny. Ale nie można ich nie lubić, a to choćby za pomysłowość i poczucie humoru. Każdy smok to indywidualista. ,,Są tak muzykalne, że nigdy nie słuchają muzyki. Muzyka je drażni i w tym rozdrażnieniu zjadają ludzi". Poza tym żrą krochmal. Na smoczej polanie są nie tylko smoki - jest Krokodyl, co na gitarze gra; ,,niewyrośnięty smok", czyli Żaba, której nikt nie lubi, bo ma pryszcze na plecach i wyłupiaste oczy; Łysy Pies, co melodię z saksofonu Smoka Zygmunta wydobywa; Makrauchenia - Chenia, jedyna, która ocalała po zagładzie dinozaurów; Rysio Kapustnik - motyl zalecający się Cheni; Fioletowy Kocur i cała masa innych wyrazistych zwierzaków. Prawda jest taka, że w tych smoczych charakterkach niejeden człowiek mógłby się przejrzeć jak w zwierciadle.
Magdalena Wołowicz, kacikzksiazkami.blogspot.com
Beata Krupska - polska pisarka dla dzieci i młodzieży, scenarzystka i autorka dialogów do seriali animowanych (,,Podróże do bajek", ,,Sceny z życia smoków"). Opublikowała ponadto tomik poezji ,,Jadąc tramwajem na targ niewolników" oraz ,,Opowieść o Agatce" i ,,Przygody Euzebiusza".
Copyright (C) Beata Krupska, 1987, 2014. All rights reserved. Copyright (C) for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Opowieść o AgatceBeata Krupska
-
[ książka, e-book ]BajkiBeata Krupska
-
[ książka, audiobook, e-book ]Przygody EuzebiuszaBeata Krupska
-
nowość[ książka ]Początek przygody. Las Szeptów, tom 1Andreas Suchanek
-
[ książka ]Wielka podróż Słonika. Małe Historie o Słoniku, tom 3Barbara Wicher, Marianna Jagoda
-
[ książka ]Teatr w walizce. Walizka pełna marzeń, tom 2Liliana Bardijewska
-
[ książka ]PAKA z domku na drzewie. Zagadka pod psemKasia Keller
-
[ książka ]Na tropie tajemnic. Antologia opowiadań detektywistycznychpraca zbiorowa
-
[ książka ]Strażniczka Wyjącego ZamkuCat Grey
-
[ książka ]Wrogowie AsgarduCinda Williams Chima
-
[ książka, audiobook, e-book ]Pierwsza przygoda Pana SamochodzikaZbigniew Nienacki
-
[ książka, e-book ]Elf i skarb wuja LeonaMarcin Pałasz
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
Kup bilet
Znajdź swoje wakacje
Polecamy w naszym pasażu
REKLAMA