REKLAMA

Rache znaczy zemsta

autor: Piotr Bojarski
wydawnictwo: SAGA Egmont
kolekcja: Zbigniew Kaczmarek
wydanie: K?benhavn K
data: 6 marca 2024
forma: e-book (epub, mobipocket)
liczba stron: 293
ISBN: 978-87-2713924-1

Inne formy i wydania

e-book (epub, mobipocket)  2024.03.06

Stało się to, co nieuniknione - III Rzesza zajęła brutalnie teren Polski i realizuje akcję germanizacji Europy Wschodniej. Czy grupie Polaków uda się uchronić kraj przed całkowitym wchłonięciem?

Maj 1945 roku. Choć wydawało się, że losy Polski mogą ułożyć się pomyślnie, okupacja niemiecka stała się faktem i niesie za sobą terror, jaki znamy z historii. W mieście Polen (Poznań) zawiązuje się komórka Armii Podziemnej. Celem grupy jest odwet na okupantach. Do konspiratorów należy komisarz Kaczmarek, który nie dość, że musi ukrywać się przed poszukującymi go Niemcami, to jeszcze ma za zadanie zdemaskować w grupie niemieckiego kreta.

Pozycja obowiązkowa dla fanów kryminału retro spod znaku Marka Krajewskiego.

Komisarz Kaczmarek

A gdyby tak w historii Polski nigdy nie doszło do wydarzeń z września 1939 roku? Taki scenariusz rozwija Piotr Bojarski w swojej serii kryminałów retro.

Rok 1944. Polska armia ramię w ramię z Wehrmachtem pokonała Moskali. Przez Warszawę przetacza się defilada zwycięzców, ale czy III Rzesza jest godnym zaufania sojusznikiem? Na terenach Polski dochodzi do aktów przemocy. O porządek w mieście Poznań walczy as tamtejszej policji - komisarz Zbigniew Kaczmarek.

Piotr Bojarski (ur. 1970) - polski pisarz, historyk, reporter, autor powieści historycznych i kryminalnych. Twórca kryminałów retro rozgrywających się w międzywojennym Poznaniu, których głównym bohaterem jest komisarz Zbigniew Kaczmarek. Do jego najsłynniejszych książek należą . "Coraz ciemniej w Wartheland" i "Juni". Od marca 2021 r. kierownik Centrum Szyfrów Enigma.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe