Projektanci emocji. O budowaniu marki i kreatywnym przywództwie w Nike
| tytuł oryg.: | Emotion by Design |
| autor: | Greg Hoffman |
| przekład: | Jan Halbersztat |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Sine Qua Non |
| wydanie: | wydanie 1, Kraków |
| data: | 11 września 2024 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 140 × 205 mm |
| liczba stron: | 376 |
| ISBN: | 978-83-8210437-0 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2024.09.11 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, wydanie 1 | 2024.09.11 |
Jak stymulować kreatywność w marketingu?
Jak świadomie tworzyć historie, obrazy i doświadczenia, które wywołują w ludziach poczucie silnej więzi z marką?
Greg Hoffman pracował niemal trzy dekady w Nike, przebywając zawodową drogę od stażysty do dyrektora marketingu. Pod jego kreatywnym przywództwem powstały najbardziej znane i przełomowe kampanie - między innymi z zaangażowaniem gwiazd sportu takich jak Michael Jordan, Kobe Bryant czy Cristiano Ronaldo.
Co jest najważniejsze w kreowaniu marki emocjonalnie bliskiej ludziom i dlaczego nie jest to wbrew pozorom zależne od jej wielkości i zasobów? Hoffman w tej książce skupia się na omówieniu trzech zasad:
>> Kreatywność to sport zespołowy;
>> Daj się zapamiętać;
>> Pozostaw po sobie dziedzictwo - a nie tylko wspomnienia.
Dowiedz się, jak wyglądała praca nad słynnymi kampaniami Nike ,,od środka". Wykorzystaj sprawdzone przez Hoffmana strategie tworzenia historii, odblokuj kreatywność i buduj trwałe więzi między marką a odbiorcami.
***
W tej książce podzielę się wiedzą i zasadami, które gromadziłem przez trzydzieści lat pracy. Przeanalizuję, jak wiele z moich procesów kreatywnych i zasad było inspirowanych bezpośrednio doświadczeniami uczestników życia sportowego - samych sportowców, trenerów i drużyn. Mam nadzieję, że czytelnicy dostrzegą, iż wspomniane procesy i zasady mają uniwersalne zastosowanie dla dużych i małych marek. Przede wszystkim książka ta ma być użytecznym planem dla biznesu, marketingu i kreatywnych profesjonalistów, niezależnie od tego, czy mówimy o twórcach działających w pojedynkę, czy o zespołach składających się z dwóch, czy z tysiąca osób. Jeśli zastosujesz w praktyce zawarte tu przemyślenia, może to wzmocnić ciebie jako lidera, twój zespół i twoją markę i pomóc ci osiągnąć poziom kreatywnej doskonałości, który pozwoli ci budować trwałe więzi z konsumentami.
BIOGRAM
Greg Hoffman
Czołowy autorytet w dziedzinie marketingu i brandingu, przez dwadzieścia siedem lat związany zawodowo z Nike, w tym jako CMO. W 2015 został uznany przez Fast Company za jedną z najbardziej kreatywnych osób w biznesie. Trafił na listy 50 Most Innovative CMO's według ,,Business Insider" oraz Power Players magazynu ,,AdAge". Poza wieloletnim doświadczeniem w marketingu Nike jest doceniany również za poruszanie tematów zrównoważonego rozwoju i wzmacniania równości.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii PolBłażej Torański
-
nowość[ książka ]Piekarz z AuschwitzPatryk Hertig
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Daliśmy radę, chłopaku. WspomnieniaAnthony Hopkins
-
nowość[ książka, e-book ]Iluzjonista. Jak Donald Trump zmienił AmerykęMaggie Haberman
-
nowość[ książka ]Misterium wiary. Jon Fosse w rozmowie z Eskilem SkjeldalemJon Fosse, Eskil Skjeldal
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]PRL od kuchniSławomir Koper, Mariusz Mucha
-
nowość[ książka, e-book ]Idę do woja. Znani Polacy w armii PRLJerzy Kubrak
-
nowość[ książka ]Utracone arcydzieła. Historie dzieł sztuki, których już nie zobaczyszSophie Pujas
-
nowość[ książka, e-book ]Cybulski. Podwójne saltoDorota Karaś
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miss. Zabójstwo Agnieszki KotlarskiejEwa Wilczyńska
-
nowość[ książka, audiobook ]Tym. Człowiek szczery na trzy literyKatarzyna Stoparczyk
-
nowość[ książka, audiobook ]Między światłem a cieniemJan Holoubek, Cezary Łazarewicz
LINKI SPONSOROWANE







































