REKLAMA
Pęknięte miasto. Biesłan
| autor: | Zbigniew Pawlak, Jerzy A. Wlazło |
| wydawnictwo: | Znak |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 27 sierpnia 2014 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 144 × 205 mm |
| liczba stron: | 320 |
| ISBN: | 978-83-2403148-1 |
Poruszająca historia rozdartego Kaukazu.
10 rocznica dramatu w Biesłanie
Biesłan - małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich nie zrozumieją.
Zbigniew Pawlak był w Biesłanie kilka dni po tych tragicznych wydarzeniach. Odwiedził ponad setkę osetyjskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie.
Pęknięte miasto opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców. O bezradności rodziców, którzy nie mogli pomóc swoim dzieciom. O odwecie i nienawiści bojowników, którzy wcześniej stracili swoich bliskich. O odwadze tych, którzy na własne życzenie pozostali z dziećmi w szkole.
Ta poruszająca historia nie pozwala zapomnieć o tym, że w każdej wojnie, po obu stronach barykady są ludzie. Pozwala też zrozumieć Kaukaz - nieokiełznany, barwny, ale od wielu lat rozszarpywany przez krwawe konflikty.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook ]Yakuza blues. Życie i śmierć w szeregach japońskiej mafiiMartina Baradel
-
nowość[ książka, e-book ]Mahomet. Prorok na nasze czasyKaren Armstrong
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Z WIDOKIEM NA POLSKĘ. Sąsiedzi, kciuk Stalina, czeski dług i KGBMagdalena Rigamonti, Monika Waluś, Katarzyna Barczyk-Sikora, Diana Wawrzusiszyn, Alicja Staszak, Witold Jurasz, Marcin Terlik, Tomasz Mateusiak
-
nowość[ książka, audiobook ]Jeffrey Dahmer bez cenzury. Narodziny mordercy i kanibalaRenata Kuryłowicz
-
nowość[ książka ]Spowiedź detektywa. Oszustwa, szantaże, zdradyDariusz Korganowski, Magdalena Kuszewska
-
nowość[ książka, audiobook ]Bękarty PolskiMarek Łuszczyna
-
nowość[ książka, audiobook ]LOTNICZKA. Opowieść o Janinie LewandowskiejAgata Puścikowska
-
nowość[ książka, e-book ]The Secret DJ. Między euforią a upadkiem. Niewygodna prawda ukryta za światłami klubówThe Secret DJ
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zabiłaś? Rozmowy z kobietami skazanymi za zabójstwoZbyszek Nowak
-
nowość[ audiobook ]Kim był Wolter? Skrót biograficzny wzbogacony o słynne wypowiedzi francuskiego filozofapraca zbiorowa
-
nowość[ książka ]Na imię mam BarbraBarbra Streisand
-
nowość[ książka, audiobook ]Przeklęte klejnoty. Opowieść o miłości, zdradzie i chciwościAna Trigo
LINKI SPONSOROWANE























