Opactwo Northanger
| tytuł oryg.: | Northanger Abbey |
| autor: | Jane Austen |
| przekład: | Ewa Partyga |
| wydawnictwo: | Prószyński Media |
| wydanie: | Warszawa |
| zapowiedź: | 19 marca 2026 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 135 × 210 mm |
| liczba stron: | 272 |
| ISBN: | 978-83-8391408-4 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka twarda | 2014.04.30 |
| e-book (epub, mobipocket) | 2021.12.08 |
| e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2023.01.01 |
| , wydanie 1 | 2023.07.31 |
| książka, okładka twarda | 2026.03.19 |
,,Opactwo Northanger" to pełna uroku i ironii opowieść o Catherine Morland - naiwnej, ale bystrej dziewczynie, która po raz pierwszy opuszcza dom, by zakosztować życia towarzyskiego w Bath. Catherine, zaczytana w gotyckich powieściach, zaczyna mylić literackie fantazje z rzeczywistością, co prowadzi do zabawnych nieporozumień i rozczarowań.
Jane Austen z humorem i inteligencją ukazuje jej dojrzewanie, pierwsze zauroczenia i zderzenie wyobrażeń z prawdziwym światem.
To lekka satyra na literackie mody i wnikliwa opowieść o dorastaniu - dowcipna i ponadczasowa.
Jane Austen (1775-1817) - angielska pisarka znana z realistycznych i ironicznych powieści obyczajowych przedstawiających życie wyższych warstw społeczeństwa angielskiego na przełomie XVIII i XIX wieku. Urodziła się w Steventon jako jedno z ośmiorga dzieci duchownego. Pisała od młodości, a większość swoich najważniejszych dzieł stworzyła w Chawton. Jej utwory, choć za życia publikowane anonimowo i początkowo niedoceniane, z czasem zyskały ogromne uznanie i są dziś uważane za klasykę literatury światowej. Austen mistrzowsko łączyła satyrę, analizę psychologiczną i krytykę społeczną, skupiając się na roli kobiet, małżeństwie i statusie społecznym. Za życia wydała powieści: ,,Rozważna i romantyczna" (1811), ,,Duma i uprzedzenie" (1813), ,,Mansfield Park" (1814), ,,Emma" (1816). Po jej śmierci opublikowano: ,,Opactwo Northanger" (1818), ,,Perswazje" (1818), ,,Lady Susan" (1871) oraz utwory niedokończone: ,,Sanditon", ,,Watsonowie".
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]EmmaJane Austen
-
[ książka, audiobook, e-book ]PerswazjeJane Austen
-
[ książka, audiobook, e-book ]Rozważna i romantycznaJane Austen
-
[ e-book ]Rozważna i romantyczna. Wydanie ilustrowaneJane Austen
-
[ e-book ]Jane Austen. Dzieła Zebrane. Tom 1. Rozważna i romantyczna, Emma, Opactwo NorthangerJane Austen
-
[ e-book ]Jane Austen. Dzieła Zebrane. Tom 2. Duma i uprzedzenie, Mansfield Park, PerswazjeJane Austen
-
[ e-book ]Lady Susan, Sandition, WatsonowieJane Austen
-
[ książka, audiobook, e-book ]Mansfield ParkJane Austen
-
[ e-book ]Lady SusanJane Austen
-
[ e-book ]WatsonowieJane Austen
-
nowość[ e-book ]AntropolodzyAysegul Savas, Aysegul Savas
-
nowość[ e-book ]PrzebaczenieMagdalena Wiciak
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA

































