REKLAMA
O Łosiu, który szukał przyjaciela
| autor: | Katarzyna Krysztofiak |
| ilustracje: | Aleksandra Grzegorek |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Magnus |
| seria: | USYPIANKI |
| kolekcja: | USYPIANKI |
| wydanie: | Wydanie 1, Warszawa |
| data: | 20 września 2017 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 210 × 210 mm |
| liczba stron: | 38 |
| ISBN: | 978-83-9460100-3 |
Jak trudno położyć dziecko do łóżka wie chyba każdy. Wspólne czytanie to sprawdzone rozwiązanie. Przedsenny rytuał z książką jest najlepszym sposobem na wyciszenie i łagodne wejście do krainy snu. Czyż sami kiedyś nie chcieliśmy, by nam czytano do snu? Ach ci nasi rodzice! Tak czekali na tę chwilę, kiedy już zaśniemy. Cykl ,,Usypianki" został stworzony z myślą chwilach, kiedy przytulając malucha, dajemy sobie wspólny czas na zamknięcie dnia.
Historia ,,O Łosiu, który szukał przyjaciela" to opowieść o potrzebie znalezienia miejsca dla siebie. Tytułowy bohater, nie pasując do przestrzeni, w której się znalazł, szuka kogoś, kto zechce go dostrzec i zaprosić do wspólnego spędzania czasu, do wspólnej zabawy. Niestety, świat nie jest dla niego przyjazny, a instytucje, w których zazwyczaj funkcjonują ludzie odrzucają go ze względu na ,,inność". Dopiero miłość dziecka sprawia, że Łoś znajduje, to czego tak bardzo pragnął.
Opowieść o Niebieskim Łosiu jest także wędrówką przez miasto. Szczegółowo wymienione miejsca i przedmioty pokazują, jak bogate i zazwyczaj niezauważane jest miejskie otoczenia. To nie tylko ulice, budynki i samochody, ale także drzewa, ptaki, a nawet żaby i ryby. Kolejno wymieniane nazwy, sprawiają, że mały czytelnik powoli wycisza się, a jego powieki stają się cięższe i cięższe.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]O pociągu, którego nikt nie chciałKatarzyna Krysztofiak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Smocze Dziewczyny. Naomi, smoczyca o tęczowych łuskachMaddy Mara
-
nowość[ książka, audiobook ]Zoja i bałaganAgnieszka Filipowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zaplątane w grzywie. Zła przyjaciółkaKamila Majewska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Akademia Tańca. Srebrzysty łabędźAniela Cholewińska-Szkolik
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pamiętnik księżniczkiMeg Cabot
-
nowość[ książka ]Daktyl się cieszyAnna Sakowicz, Hubert Grajczak
-
nowość[ książka ]Orkiestra ze śmietnikaRenata Piątkowska
-
nowość[ książka ]Tofik się boiAnna Sakowicz, Hubert Grajczak
-
nowość[ książka ]Puma się złościAnna Sakowicz, Hubert Grajczak
-
nowość[ książka ]Król wafelekAnna Onichimowska
-
nowość[ książka, audiobook ]Misia i jej mali pacjenci. Nowe znajomościAniela Cholewińska-Szkolik
LINKI SPONSOROWANE























