REKLAMA
Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz
| autor: | Piotr Żyłka, Manfred Deselaers |
| wydawnictwo: | ZNAK |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 7 września 2022 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 140 × 205 mm |
| liczba stron: | 336 |
| ISBN: | 978-83-2406499-1 |
Zło nie może mieć ostatniego słowa
Urodził się w powojennych Niemczech, kiedy w szkołach i w rodzinach o Holokauście się nie mówiło. Jadąc jako młody pacyfista na wolontariat w Izraelu poprzedzony wizytą w Auschwitz, nie wiedział, jaki wstrząs go czeka. Po latach, już jako ksiądz, wrócił do Oświęcimia. I został do dziś.
W poruszającej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Manfred Deselaers opowiada o swojej niecodziennej drodze i o tym, co stara się robić, żeby ,,ostatnie słowo w Auschwitz nie należało do Hitlera". Dzieli się historiami ludzi - w szczególności byłych więźniów - które stały się dla niego drogowskazami. Próbuje znaleźć osobistą odpowiedź na pytania, z którymi nieustannie się konfrontuje.
Dlaczego ulegamy zbrodniczym ideologiom? Jak budować relacje pomimo bolesnych zranień? Gdzie jest Bóg, kiedy cierpią niewinni ludzie? Czy miłość i wiara po doświadczeniu Zagłady są w ogóle możliwe? Jak odnajdywać światło nawet w największych ciemnościach? O czym woła do nas - także dziś, a może szczególnie dziś - ziemia w Auschwitz?
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Luksus kontra proste życieJakub Szczęsny
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski ,,Masa" w rozmowie z Arturem GórskimArtur Górski
-
nowość[ książka, e-book ]Minione światy. Podróż do początków ZiemiThomas Halliday
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Atomowi. Testy nuklearne na ludziachŁukasz Dynowski
-
nowość[ książka, e-book ]PRL Artyści niesforniSławomir Koper
-
nowość[ książka, e-book ]Koniec wszystkiego. Jak wojna prowadzi do zniszczeniaVictor Davis Hanson
-
nowość[ książka, audiobook ]Proces o minispódniczkę. Miss Fallaci podbija świat modyOriana Fallaci
-
nowość[ książka, audiobook ]Gdzie rosną cedry. Zapiski z wędrówki przez JaponięCraig Mod
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Brakująca połowa dziejów 2. Nowa historia kobiet na ziemiach polskichAnna Kowalczyk
-
nowość[ książka, audiobook ]Człowiek i wilk. Historia splamiona krwiąKrzysztof Potaczała
-
nowość[ książka, audiobook ]Żywa i martwaZadie Smith
-
nowość[ książka, e-book ]Trucicielki. Kronika kobiecych zbrodni - od antyku po współczesnośćGerard Morel
LINKI SPONSOROWANE























