REKLAMA
Nie mów, że się boisz
| tytuł oryg.: | NON DIRMI CHE HAI PAURA |
| autor: | Giuseppe Catozzella |
| przekład: | Tomasz Kwiecień |
| wydawnictwo: | Sonia Draga |
| wydanie: | wydanie 1, Katowice |
| data: | 25 listopada 2015 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 288 |
| ISBN: | 978-83-7999428-1 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, wydanie 1 | 2015.11.25 |
| e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2015.11.25 |
,,To ważna powieść. Zostawia nas z myślami o utraconym pięknie, młodości przeżytej w upokorzeniu, przyszłości, która nigdy nie nadejdzie".
Roberto Saviano
,,Życzę Wam, żebyście mieli taką odwagę jak Samia w dążeniu do spełnienia Waszych marzeń". Giuseppe Catozzella
Samia jest somalijską dziewczynką. Bieganie ma we krwi. Ze swoich marzeń zwierza się Aliemu, przyjacielowi i pierwszemu trenerowi. Chociaż jej ojczyzna udręczona jest ciągłymi bratobójczymi walkami, Samia patrzy w przyszłość i czuje, że jej szczupłe nogi mają do spełnienia misję: mogą przyczynić się do wyzwolenia kraju, a zwłaszcza somalijskich kobiet. Nocne treningi na pustym stadionie i pierwsze sukcesy pozwalają jej zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Dobiega wprawdzie ostatnia, ale staje się symbolem dla kobiet muzułmańskich na całym świecie. Wielkie nadzieje wiąże z igrzyskami w Londynie. Wyrusza w długą, niebezpieczną i wyczerpującą podróż, głęboko wierząc, że jej sen się kiedyś spełni.
,,Poruszająca historia. Gdyby zdobyła Premio Strega, mogłaby dotarzeć do większej liczby ludzi, być może także do tych, którzy nie są obojętne losy imigrantów".
La Repubblica
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Csutora. Psia powieśćSandor Marai
-
nowość[ e-book ]Szkarłatny Gang z AsakusyYasunari Kawabata
-
nowość[ książka, e-book ]Królowa OPR. MKElżbieta Cherezińska
-
nowość[ e-book ]Mario i czarodziej / Pan i piesThomas Mann
-
nowość[ książka ]Saga Norn. Tom 2: Astrid, nić krwiEla Downarowicz
-
nowość[ e-book ]Raczej bohaterAnna Burns
-
nowość[ książka ]Daruj nadzieję. III tom Trylogii RóżanejJagoda Kwiecień
-
nowość[ audiobook ]AleksanderKarol Bunsch
-
nowość[ e-book ]Z innych źródełWojciech Czusz
-
nowość[ książka, e-book ]Opactwo NorthangerJane Austen
-
nowość[ książka ]Listy znad SprewyJanina Dobrowolska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Maria Skłodowska-CurieMagdalena Niedźwiedzka
LINKI SPONSOROWANE























