REKLAMA
Napoleon
| autor: | Lucas Hugo Pavetto, Giancarlo Villa |
| przekład: | Monika Nastałek |
| wydawnictwo: | SAGA Egmont |
| wydanie: | Kobenhavn K |
| data: | 2 grudnia 2020 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 24 |
| ISBN: | 978-87-2671040-3 |
Inne formy i wydania
| 2020.11.09 | |
| e-book (epub, mobipocket) | 2020.12.02 |
Mówić o Napoleonie oznacza konfrontację z gigantem.
Jak zwykły nastolatek pochodzący z Korsyki, niski, wątły, bardzo zwyczajny pod względem fizycznym, w ciągu dwóch dekad, mógł zostać najpierw konsulem, potem cesarzem Francji, a następnie postrachem całej Europy?
Używając słów Manzoniego, od Alp po piramidy, od Manzanares po Ren, dominacja Napoleona Bonaparte była naprawdę niepowtarzalna. Będąc przywódcą Francji, reszta Europy jednoczyła się przeciwko niemu wiele razy, w niezliczonych koalicjach, przerażonych łatwością, z jaką ten człowiek był w stanie unicestwić wrogie armie, wyśmiać strategie przeciwnika, zaburzyć równowagę całego kontynentu.
Nawet porażka w Lipsku i pierwsze wygnanie nie zdołały złamać jego charakteru.
Napoleon był prawdziwym geniuszem wojskowym, być może jako jedyny w historii ludzkości, a na polach bitew Marengo lub Austerlitz zapisał nieścieralne karty historii, których przeznaczeniem była nieśmiertelność.
Ale był również człowiekiem, który właśnie dążąc do zdobycia chwały, poświęcił setki tysięcy europejskich żołnierzy, plamiąc krwią cały kontynent, jak nikt nigdy dotąd w historii ludzkości.
Na sąsiedniej półce
-
[ audiobook, e-book ]Goebbels, kulawy diabełLucas Hugo Pavetto, Giancarlo Villa
-
[ audiobook, e-book ]Amon - austriacki rzeźnikLucas Hugo Pavetto, Giancarlo Villa
-
nowość[ książka ]Ciąża we troje. Historia miłości, strachu i cuduLena Stem
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Imperium sztucznej inteligencji. Sny i koszmary w OpenAI Sama AltmanaKaren Hao
-
nowość[ książka ]No 1. Irek Dudek w rozmowie z Jackiem KurkiemIreneusz Dudek, Jacek Kurek
-
nowość[ książka, e-book ]Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworówChristopher Berry-Dee
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tajemnice Nagrody Nobla. Skandale, pomyłki, kontrowersjeJarosław Molenda
-
nowość[ książka ]ZiemkiewiczRafał Ziemkiewicz, Wiktor Świetlik
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Szczęście na kreskęFilip Chajzer
-
nowość[ e-book ]PeregrynacjeMirosław Witkowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnikaStephen King
-
nowość[ książka, e-book ]Patrząc na kobiety, patrząc na wojnę. Dziennik wojny i sprawiedliwościWiktoria Amelina
LINKI SPONSOROWANE























