Kwiat, który nie rozkwitnie
autor: | Anchee Min |
wydawnictwo: | Albatros |
wydanie: | Warszawa |
data: | 16 maja 2017 |
forma: | e-book (epub, mobipocket) |
liczba stron: | 480 |
ISBN: | 978-83-6578114-7 |
Pełna wzlotów i upadków samotna podróż w poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.
Prawie 20 lat po napisaniu Czerwonej Azalii, która stała się bestsellerem w 27 krajach, Anchee Min sięga do dalszych wątków ze swojego życia.
Dramatyczne, wstrząsające i poruszające do głębi wspomnienia chińskiej artystki, która dorastała w czasach Rewolucji Kulturalnej. Opowieść o utracie ojczyzny i niechcianej emigracji do Stanów Zjednoczonych, bez grosza w kieszeni i znajomości języka. Pełna wzlotów i upadków samotna podróż w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o której Anchee Min opowiada w sposób niezwykle przejmujący. Samodzielna nauka języka angielskiego, praca ponad siły, spanie w nieogrzewanych pomieszczeniach, ból związany z gwałtem, życie na skraju nędzy oraz nieudane małżeństwo zakończone rozwodem składają się na gorzką lekcję życia, która wstrząśnie niejednym czytelnikiem. Historia Anchee Min to jednak nie tylko cierpienie. To także opowieść o wytrwałości i wierze w lepsze jutro. Znalezienie miłości, narodziny córki i kariera pisarska to dowód na to, że zawsze warto mieć nadzieję.
Tym, co wyróżnia tę książkę na tle innych jest niesamowita szczerość autorki.
,,Los Alamos Daily Post"
Poruszająca... Podnosząca na duchu opowieść o męstwie i odwadze.
,,Kirkus Reviews"
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Rzeczy robione specjalnieEmilia Konwerska
-
nowość[ audiobook ]Szafa graStefan WIECHECKI
-
nowość[ książka, e-book ]tylko haj. Opowiadania inspirowane płytą Dawida Podsiadło i Kaśki SochackiejSzczepan Twardoch, Natalia Fiedorczuk, Sylwia Chutnik, Jul Łyskawa, Katarzyna Kubicka, Wojtek Friedmann, Edward Pasewicz, Jakub Żulczyk
-
nowość[ audiobook ]Zagubiona w życiuJoanna Karbownik
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Ja, Mona LisaNatasha Solomons
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość pod przykrywkąFelicia Kingsley
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Gdyby nie czerńFilip Zawada
-
nowość[ komiks ]Mitologia dawnych Słowian. Opowieść graficznaMichał Łuczyński
-
nowość[ książka, e-book ]Amerykanka we WłoszechHeddi Goodrich
-
nowość[ e-book ]Porażka czy wyzwanie?Agnieszka Białomazur
-
nowość[ audiobook ]Bóle fantomoweJędrzej Soliński
-
nowość[ książka, e-book ]Domki z kartAnna Biel
LINKI SPONSOROWANE