REKLAMA

Książę Czwartek

tytuł oryg.: Sir Thursday
autor: Garth Nix
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
wydanie: I, Kraków
data: 15 czerwca 2007
forma: książka, okładka miękka
wymiary: 123 × 196 mm
liczba stron: 316
ISBN: 978-83-0803990-8

Siedem dni. Siedem kluczy. Siedem cnót. Siedem grzechów. Jeden niezwykły świat...

Ostatnia Wola zrywa okowy! Prawowity Dziedzic Kluczy do Królestwa otrzymuje pierwsze insygnia władzy. Żeby zdobyć kolejne i uratować Ziemię, Artur musi pokonać nieposłuszne Woli Potomne Dni! Dla liczącego zaledwie kilkanaście lat śmiertelnika Artura Penhaligona to nie zabawa, ale utrapienie.

Nasz bohater ma dosyć własnych problemów - jest sierotą, przygarniętym przez przyjaciół zmarłych rodziców i cierpi na astmę - lecz nie uratuje go to przed przyznaną mu rolą wybawiciela wszechświata. Doskonale zresztą wypełnia nałożone nań obowiązki. Pokonał już leniwego Pana Poniedziałka, mistrza Niższego Domu, odebrał Ponuremu Wtorki Odległe Rubieże, wybawił Morze Graniczne od obżarstwa Utopionej Środy... Zebrał trzy Klucze do Królestwa. Teraz musi stawić czoło Księciu Czwartkowi, który dowodzi wielką armią i broni granic Domu przed stworami Nicości. Nie będzie to łatwe zadanie, zwłaszcza że Artura dodatkowo trapi sytuacja na Ziemi, gdzie jego miejsce zajął Duchożer - całkiem podobny do niego stwór pochodzący z czeluści Domu...

Garth Nix urodził się w 1963 roku w Melbourne. Od ukończenia studiów związany był z branżą wydawniczą - pracował jako agent, redaktor, a także specjalista od marketingu wydawniczego. Mimo przekonania, iż zupełne poświęcenie się pisaniu skutkuje dziwacznym zachowaniem niektórych autorów, od pewnego czasu oddaje się wyłącznie pisarstwu. Spod jego pióra wychodzą wyłącznie bestsellery. Jest autorem trylogii o Starym Królestwie, w skład której wchodzą książki: Sabriel, Lirael i Abhorsen, a także siedmiotomowej serii dla młodzieży Klucze do Królestwa - jej pierwsza część Pan Poniedziałek, ukazuje się właśnie nakładem Wydawnictwa Literackiego. Garth Nix mieszka w domu przy plaży na przedmieściach Sydney.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy