REKLAMA

Kamienne węże

tytuł oryg.: Snake stone
autor: Jason Goodwin
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
wydanie: Kraków
data: 23 stycznia 2009
forma: książka, okładka miękka
liczba stron: 400
ISBN: 978-83-0804299-1

Kontynuacja przygód stambulskiego detektywa Jeszima, zapoczątkowanych dwa lata temu Drzewem Janczarów.

Tajemnica i oszustwo połączą sułtański pałac, świat dyplomatów, patriarchów Kościoła wschodniego, greckich powstańców, tajemne stowarzyszenie, członków najstarszego miejskiego cechu oraz ostatnie dni lorda Byrona....

Gdy francuski archeolog zostanie zamordowany, a w ślad za tym zabójstwem potoczą się kolejne, rozkochany w wytrawnych kulinariach i we francuskich powieściach Jeszim, ,,oko i ucho" sułtana, będzie musiał odnaleźć drogę do prawdy w tym labiryncie... Co gorsza, sam stanie się jednym z podejrzanych...

Jednym z bohaterów tej książki jest sam Stambuł. Jego bazary, pałace, podziemne przejścia i arterie. Miasto, w którym krzyżują się różne kultury, pod wpływem nowoczesnych nowinek ulega gwałtownym przemianom, a jednocześnie walczy o zachowanie swej ponadczasowej duszy.

,,Financial Times"

Żywy portret osmańskiego imperium i podmuch tajemnicy Wschodu. Mamy tu sułtana (niby wszechpotężnego, a w rzeczywistości zamkniętego w swym pałacu niczym klejnot w szkatułce), tygiel narodów, poszukiwanie skarbu, głos rozsądku i krzyk przesądu - bogatą mieszankę, która w sumie daje wspaniałą i przyjemną w lekturze powieść kryminalną.

,,Literary Review"

Jason Goodwin jest niekwestionowanym znawcą historii imperium osmańskiego i niezwykle sprawnym twórcą kryminalnych intryg.

,,The Guardian"

Jason Goodwin (ur. 1964) - historyk, pisarz, autor publikacji popularnonaukowych, dziennikarz, podróżnik. Absolwent historii na uniwersytecie w Cambridge. Specjalizuje się w historii Bizancjum. Za powieść Drzewo Janczarów otrzymał prestiżową Nagrodę im. Edgara Allana Poe, przyznawaną co roku przez Mystery Writers of America . w kategorii powieści kryminalnej.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy