Kalendarz Majów
| tytuł oryg.: | Der Maya-Kalender |
| autor: | Bernd Ingmar Gutberlet |
| przekład: | Monika Rodkiewicz |
| wydawnictwo: | Sonia Draga |
| wydanie: | I, Katowice |
| data: | 25 kwietnia 2012 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 143 × 205 mm |
| liczba stron: | 264 |
| ISBN: | 978-83-7508461-0 |
W jaki sposób pierwotny lud, który nie znał metalowych narzędzi, zdołał dokonać obserwacji astronomicznych, których precyzja do dziś budzi podziw i szacunek? Dlaczego Majowie mieli obsesję na punkcie czasu? W jaki sposób obserwatorzy gwiazd setki lat przed wynalezieniem teleskopu obliczali precyzyjnie ich bieg? I wreszcie jak wyznaczyli datę końca świata, który miał nastąpić 21 grudnia 2012? I czy sami Majowie wierzyli w ten koniec?
Autor bestsellerowych książek, w tym 50 Najwiekszych kłamstw i legend w historii świata, Bernd Ingmar Gutberlet, zna odpowiedzi na te pytania. W najnowszej książce w szalenie interesujący sposób odczarowuje kolejne mity i legendy, snując pasjonującą historię o środkowoamerykańskim ludzie, którego dumne miasta przepadły niejako bez echa przed ponad tysiącem lat.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]20 najwspanialszych budowli świataBernd Ingmar Gutberlet
-
nowość[ książka, e-book ]Czarne z białym. Zapiski niezależne 2012-2017Ludwik Wiśniewski OP
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wielkie miłości, romanse, zazdrości. Niezwykli mężczyźni, piękne kobiety i największe skandale w historii PolskiAndrzej Zieliński
-
nowość[ książka, e-book ]Można oszaleć. Opowieść o szpitalu psychiatrycznym w KobierzynieKrystyna Rożnowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wszystko, co wiemy o UFOElisabeth Neila, Mark Neila
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Beksińscy. Portret podwójnyMagdalena Grzebałkowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pokonaj swoje lęki i odzyskaj spokójdr Ellen Vora
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]SztywniakMary Roach
-
nowość[ książka ]Chopin. Biografia. Tom 2: Paryż-Panteon, 1838-1849Alan Walker
-
nowość[ książka, e-book ]Dni pamięciGeraldine Brooks
-
nowość[ książka, audiobook ]Łowczynie szpiegówTomasz Awłasewicz
-
nowość[ książka, audiobook ]Polki w Ameryce. Historie kobiet, które wyruszyły za ocean i podbiły światMagdalena Żelazowska
LINKI SPONSOROWANE

































