REKLAMA

Historyjki na raz nie zawsze na raz

tytuł oryg.: Presse? Pas si presse!
autor: Bernard Friot
przekład: Dorota Hartwich
ilustracje: Adam Wójcicki
wydawnictwo: FORMAT
seria: Historyjki na raz
wydanie: Wrocław
data: 1 czerwca 2020
forma: książka, okładka twarda
wymiary: 145 × 210 mm
liczba stron: 108
ISBN: 978-83-6148819-4

Dwie siostry: starsza i młodsza. Wśród nich on jeden: Luki - brat. I jak wiele w ich życiu dziwnych przypadków, zabawnych zdarzeń! Jak wiele historyjek, które szybko się zaczynają i jeszcze szybciej kończą. Zresztą wszystko wokół dzieje się szybko, wszyscy się do czegoś spieszą... Z wyjątkiem Lukiego - on ma czas na wszystko, a już na pewno na to, by za szybko nie dorosnąć.

Historyjki dla dzieci i młodzieży autorstwa Bernard Friot zostały już docenione we Francji i na całym świecie, gdzie przetłumaczone zostały na wiele języków.

Autor napisał już ponad sześćdziesiąt książek dla dzieci, wśród których są krótkie opowiadania oraz książki dla nieco starszych maluchów. Zanim został autorem, był nauczycielem, który pisał opowiadania wraz z uczniami, podczas lekcji. Codzienne przebywanie z najmłodszymi pozwoliło mu zainspirować się dziecięcą wyobraźnią. Doskonale potrafi dotrzeć do młodego czytelnika i zaciekawić go emocjami oraz obrazami, które ten znajdzie w książce.

Pozycja, którą proponujemy, przeznaczona jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia. To krótkie historyjki, które zostały napisane tak, żeby jednocześnie zaciekawić czytelnika, a jednocześnie są na tyle krótkie, że ośmiolatek nie znudzi się w trakcie poznawania treści, a sama fabuła nie jest dla niego nazbyt skomplikowana. Te krótkie opowieści doskonale nadają się jako lektura na dobranoc, a także wszędzie tam, gdzie dziecko znajdzie chwile czasu, czy to w kolejce do lekarza, podczas posiłku lub krótkiej podróży. Opowieści czyta się stosunkowo krótko, najwyżej do kilku minut. Książka spełnia zatem podwójną rolę. Z jednej strony zaciekawia dziecko i oswaja z książkami i samym słowem pisanym, a z drugiej doskonale sprawdza się jako ,,zabójca nudy". Doskonale napisane, ciekawym i zabawnym językiem, historyjki trafią do każdego dziecka i pozwolą mu wczuć się w historię opowiadane przez autora książki.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe