REKLAMA
Geniusz Żydów na polski rozum
| autor: | Krzysztof Kłopotowski |
| czyta: | Leszek Filipowicz |
| wydawnictwo: | Fronda |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 6 sierpnia 2015 |
| czas: | 11 godz. 33 min |
| ISBN: | 978-83-8079306-4 |
Inne formy i wydania
| 2015.08.06 | |
| e-book (epub, pdf, mobipocket) | 2015.08.06 |
Żydzi stanowią dwa promile ludności świata. Zdobyli 23 procent nagród Nobla. Jak to się dzieje? Jak powielić ich sukces?
Ostra i niepoprawna politycznie książka Kłopotowskiego. Jeśli ktoś będzie twierdził, że jest antysemicka, to albo jej nie czytał, albo - jest głupcem. Nie tylko na polski rozum.
,,Książka - myślozbrodnia. Autor stawia najtrudniejsze pytania o stosunki polsko-żydowskie, o ich przyszłość. Chce tę przyszłość uwolnić od kompleksów. Czy się na to odważymy?"
Prof. Andrzej Nowak, historyk i publicysta
,,Krzysztof Kłopotowski radzi twórczo korzystać z obcych wynalazków. Nikomu się nie kłania, zaś cudze idee łapie w lot i kieruje w stronę swej nieco wstydliwej miłości - Polski. W tej książce pokazuje, które wynalazki narodu żydowskiego warto wykorzystać, by nasza miłość do kraju wstydu się pozbyła."
Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i publicysta
,,Żydzi - jak dowodzi Krzysztof Kłopotowski, specjalista od zadawania niewłaściwych pytań - są nie tylko ofiarami Holocaustu. To również naród, który potrafi skutecznie mobilizować elity dla swych celów. Autor sądzi, że Żydzi jako patrioci prowadzący twardą walkę o własne potrzeby odsuwają na bok wątpliwości intelektualne, czy etyczne. Świat słucha tych, którzy wytrwale i energicznie dbają o swe interesy. Kłopotowski domaga się tego samego od Polaków."
Prof. Jan Żaryn, historyk i publicysta
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Prus. Ukryte życie pisarzaIwona Kienzler
-
nowość[ e-book ]Po drugiej stronie okopówIwan Bogdan
-
nowość[ książka ]Historie prawdziwe i Nie - political fictionZbysław Ciszyński
-
nowość[ audiobook ]Masa o procesie polskiej mafii. Jarosław Sokołowski ,,Masa" w rozmowie z Arturem GórskimArtur Górski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pod ciemną skórą Filipin. 10 lat późniejTomasz Owsiany
-
nowość[ książka, e-book ]Sex, disco i kasety video. Polska lat 90Wojciech Przylipiak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]MężczyźniMichał Gulczyński
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dzisiaj narysujemy śmierćWojciech Tochman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wygrałem życie, ale najpierw przegrałem siebieNorbi, Sylwia Borowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pianie kogutów, płacz psówWojciech Tochman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Byłem w kolumbijskim więzieniuArtur Górski, Jacek Semerga
-
nowość[ książka, e-book ]Kochając Sylvię PlathEmily Van Duyne
LINKI SPONSOROWANE























