Ewangelia według św. Józka
| autor: | Wojciech Staszewski |
| wydawnictwo: | Wielka Litera |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 11 marca 2020 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 135 × 205 mm |
| liczba stron: | 384 |
| ISBN: | 978-83-8032444-2 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket) | 2020.03.11 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami | 2020.03.11 |
Polska, schyłek XX i początek XXI wieku. Czas przełomu - nadzieje związane z wkroczeniem Polski do Unii Europejskiej, pierwsze budy z zapiekankami i kebabami, oszołomienie galeriami handlowymi, moda na jogę i hummus. Właśnie w tym czasie do konserwatywnej góralskiej społeczności przybywa śniada ciężarna nieznajoma z dalekiego Wschodu. Co stanie się, kiedy opowieść sprzed ponad dwóch tysięcy lat wydarzy się ponownie - jednak tym razem w samym sercu polskich gór? Patchworkową świętą rodzinę tworzy imigrantka Maryśka, jej mąż, cieśla Józek z Rabki oraz ich syn, który przyszedł zaprowadzić pokój wśród rodaków. Grający w piłkę nożną niczym Lewandowski, rapujący lepiej niż Liroy, a przy tym mający popularny kanał na YouTube'ie. Polak idealny. Prawie.
Zderzają się tu trzy najważniejsze polskie religie współczesności: katolicyzm, piłka nożna i konsumpcjonizm. Otwarcie na nowości i ciekawość świata mierzą się z ksenofobię i nacjonalizmem. W tej historii, jak w soczewce, skupiają się bowiem najważniejsze problemy współczesnej Polski: podziały ideologiczne, małomiasteczkowe układy, kibolstwo połączone z wykrzywioną wersją patriotyzmu i ustawiczna niepewność jutra.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Gra w powieszonegoWojciech Staszewski
-
[ książka, e-book ]Ojciec. prlWojciech Staszewski
-
nowość[ książka ]A lasy wiecznie śpiewająTrygve Gulbranssen
-
nowość[ książka ]PAKIET Atomy, Planety, MózgiJohn Devolle
-
nowość[ audiobook ]Czarne i modreWojciech Bieńko
-
nowość[ książka, e-book ]Trzy młode pieśniElżbieta Cherezińska
-
nowość[ książka, e-book ]Duma i uprzedzenieJane Austen
-
nowość[ książka ]DziedzictwoKaja Owczarczyk
-
nowość[ książka ]Wspólnota, która leczy - wspólnota, która rani. O wierze, emocjach i manipulacji w KościeleAngelika Szelągowska-Mironiuk
-
nowość[ audiobook ]Kobieta w bieliWilkie Collins
-
nowość[ książka, audiobook, e-book, komiks ]Folwark zwierzęcyGeorge Orwell
-
nowość[ książka ]Zakłamane życie dorosłychElena Ferrante
LINKI SPONSOROWANE




















































