REKLAMA

Emancypacja Mary Bennet

tytuł oryg.: Independence of Miss Mary Bennet
autor: Colleen McCullough
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
wydanie: Kraków
data: 1 lipca 2010
forma: książka, okładka twarda
wymiary: 152 × 214 mm
liczba stron: 460
ISBN: 978-83-0804475-9

Napisana z rozmachem, wielowątkowa kontynuacja jednego z największych bestsellerów wszech czasów - Dumy i uprzedzenia Jane Austen. Autorka z dużym poczuciem humoru opisuje absurdy świata romantycznych ideałów, uwikłania towarzyskie, wnikliwie przygląda się jakie możliwości rozwoju miały kobiety w XVIII-wiecznej Anglii.

Główną bohaterką jest Mary, jedna z sióstr Bennet. Po śmierci matki, postanawia wreszcie zrealizować pragnienia, o których spełnieniu przez lata mogła jedynie marzyć. Mimo sprzeciwu środowiska postanawia samotnie wyruszyć w podróż po Anglii , aby zobaczyć jak naprawdę wygląda rzeczywistość...

Pełna dynamizmu, nieprzewidzianych zwrotów akcji i romantycznych wzruszeń dalsza historia rodziny Bennet, której losy opowiedziane ponad 200 lat temu przez Jane Austen dziś znajdują ciągle nowe pokolenia czytelników.

Colleen McCullough (ur. 1937) - pisarka australijska o międzynarodowej sławie, autorka wielu głośnych książek, między innymi Ptaków ciernistych krzewów, Pieśni o Troi czy Pierwszego w Rzymie. Lekarz neurolog z wykształcenia, prowadziła badania i wykładała w Klinice Neurologii w Yale Medical School w New Haven, Connecticut w USA przez ponad 10 lat. Sukces, jaki odniosła jej druga książka Ptaki ciernistych krzewów, skłonił ją do zajęcia się wyłącznie pisaniem. McCullough należy do New York Academy of Sciences oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Rozwoju Nauki. Obecnie mieszka w Sydney.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024