REKLAMA

Dziecko Rosemary

nowość
tytuł oryg.: ROSEMARY'S CHILD
autor: Ira Levin
przekład: Anna Bańkowska
wydawnictwo: Albatros
wydanie: Warszawa
nowość: 25 marca 2026
forma: e-book (epub, mobipocket)
liczba stron: 288
ISBN: 978-83-8439118-1

Inne formy i wydania

e-book (epub, mobipocket)  2026.03.25

Nowe wydanie kultowej powieści grozy Iry Levina z 1967 roku. Książka, której mistrzostwo Truman Capote porównywał do ,,W kleszczach lęku" Henry'ego Jamesa, znalazła się na liście 100 najlepszych powieści wszech czasów wg Mystery Writers of America.

Guy i Rosemary Woodhouse, młode małżeństwo, wprowadza się do nowego mieszkania w eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Sympatyczni sąsiedzi, Minnie i Roman Castevetowie, szybko zaprzyjaźniają się z nimi i chętnie służą im pomocą. Wkrótce Rosemary zachodzi w ciążę, ale zamiast ekscytacji i radości odczuwa coraz większy niepokój, zaczynają dręczyć ją koszmarne sny i halucynacje. Prowadząc własne śledztwo, ku swemu przerażeniu odkrywa, że Minnie i Roman są liderami satanistycznej sekty. Jednak nawet mąż nie chce jej uwierzyć i traktuje ją jak histeryczkę. Rosemary obawia się, że sąsiedzi chcą złożyć jej dziecko w ofierze Szatanowi. Prawda jest jednak o wiele bardziej złowieszcza... Ekranizacja powieści, wyreżyserowana przez Romana Polańskiego, z Mią Farrow, Johnem Cassavetesem i Ruth Gordon w rolach głównych, dziś należy do klasyki horroru. Film nominowano do Oscara w dwóch kategoriach: najlepsza żeńska rola drugoplanowa oraz najlepszy scenariusz adaptowany, i nagrodzono statuetką dla odtwórczyni postaci Minnie.

Mroczna, genialna opowieść o szaleństwie, która skłania czytelnika by uwierzył w to, co niewiarygodne. Byłem całkowicie zauroczony. Truman Capote Budzące grozę napięcie płynnie przeplata się z codziennymi wydarzeniami; bezbłędnie zarysowana delikatna granica między wiarą a niewiarą. ,,The New York Times"

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki

Najnowsze informacje na Tu Stolica

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu