Duchowość, intymność i seksualność
| tytuł oryg.: | Spirituality, Intimacy and Sexuality |
| autor: | Owen F. Cummings, John Galindo |
| przekład: | Przemysław Gwadera SJ |
| wydawnictwo: | WAM |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 10 stycznia 2022 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 194 × 124 mm |
| liczba stron: | 176 |
| ISBN: | 978-83-2771944-7 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka miękka, pierwsze | 2022.01.10 |
| e-book (epub, mobipocket), pierwsze | 2022.01.19 |
Nasze myślenie o sferze duchowej i cielesnej często pełne jest uproszczeń i sprzeczności. Albo skupiamy się nadmiernie na tym, co duchowe, wypierając potrzeby fizyczne, albo całkowicie wyłączamy Boga ze sfery związanej z naszą seksualnością, uznając, że nie wypada łączyć tych dwóch światów. Brak takiej równowagi może skutkować problemami w relacjach ze sobą i z innymi oraz powstawaniem różnych blokad psychicznych. Jak tego uniknąć?
John Galindo i Owen F. Cummings, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia w pracy psychologicznej i duszpasterskiej, pomagają rozwiązać ważny problem godzenia duchowości i seksualności. Nie skupiają się jedynie na małżonkach, choć i dla nich mają wiele praktycznych wskazówek. Poświęcają uwagę również osobom powołanym do celibatu oraz żyjącym w pojedynkę, które także często mierzą się z takimi problemami jak potrzeba bliskości czy gromadzenie się wewnętrznego napięcia.
Ponad wszystko potrzebujemy zintegrowanej relacji z Bogiem - duchowości całościowej, holistycznej. Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo i to On sam, jak czytamy w Księdze Rodzaju, jest autorem i źródłem naszej seksualności. Bóg zaprasza nas do relacji z sobą w całości, jako całe ludzkie istoty, bez żadnych wykluczeń czy zastrzeżeń.
John Galindo - członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Doktoryzował się z psychologii klinicznej. Od 1993 roku zapewnia opiekę psychologiczną klerykom seminarium Mount Angel w Saint Benedict w Oregonie. Prowadzi również prywatną poradnię w okolicach Portland.
Owen F. Cummings - profesor teologii, diakon stały. Wykłada w seminarium Mount Angel. Jest autorem wielu książek, które znalazły uznanie wśród amerykańskich czytelników.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Wykwintne zwłokiPoppy Z. Brite
-
nowość[ audiobook, e-book ]Gdybyśmy znów się spotkaliAna Huang
-
nowość[ książka, audiobook ]Mrok jest po naszej stronieKatarzyna Zyskowska
-
nowość[ książka ]Mieszko. Na krwawym szlakuDaniel Komorowski
-
nowość[ e-book ]KlatkaMichał Cierzniak
-
nowość[ książka, e-book ]Moja walka. Księga 2Karl Ove Knausgard
-
nowość[ audiobook ]Woda księżycowaAga Janiszewska
-
nowość[ audiobook, e-book ]Gdyby słońce nigdy nie zaszłoAna Huang
-
nowość[ komiks ]Departament prawdy T.5. Co twój kraj może zrobić dla Ciebie ?James TynionVI
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]DemianHermann Hesse
-
nowość[ komiks ]Diuna: Ród Corrinów T.2Kevin Anderson
-
nowość[ książka ]Czy Bogu na pewno nic się nie wymyka?Katarzyna Olubińska, Krzysztof Pałys OP
LINKI SPONSOROWANE




















































