REKLAMA
Dobra Nowina dla każdego
| autor: | Alfred Cholewiński SJ |
| wydawnictwo: | WAM |
| wydanie: | czwarte, Kraków |
| data: | 25 czerwca 2022 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 128 |
| ISBN: | 978-83-2773279-8 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), czwarte | 2022.06.25 |
| książka, okładka miękka, czwarte | 2022.07.18 |
Dobra Nowina jest dla każdego, bez wyjątku!
Alfred Cholewiński SJ, legendarny założyciel Drogi Neokatechumenalnej w Polsce, kreśli wizję chrześcijaństwa aktualną dla dzisiejszych wierzących.
Jakiego Kościoła pragnął Chrystus? W jaki sposób Pismo Święte może stać się księgą niosącą życie? Co to znaczy ,,być uczniem Jezusa Chrystusa"? Jak głosić kerygmat?
Na te i inne pytania autor odpowiada, odwołując się nie tylko do swojej bogatej wiedzy biblijnej, ale także do praktyki duszpasterskiej.
Jedynie Bóg może dotknąć naszego serca i nawrócić nas. Nawrócenie dokonuje się w obliczu słowa głoszącego śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to dla Kościoła słowo fundamentalne. Jest to kerygmat - najcenniejsze, co ma Kościół, <<abc>> Ewangelii. On sprawia, że Ewangelia jest Dobrą Nowiną.
Alfred Cholewiński SJ (1936-1988) - był biblistą, wykładowcą, autorem wielu książek i artykułów naukowych, a także jednym z inicjatorów polskiego wydania Biblii Jerozolimskiej. Został zapamiętany zwłaszcza jako twórca Neokatechumenatu w Polsce.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Włócznia i szpadaMia Couto
-
nowość[ e-book ]Kobieta, która żyła najdłużejMarcin Pilis
-
nowość[ książka ]IdiotkaAgata Lasocka-Myszor
-
nowość[ książka, e-book ]Miłosne przypadki czterdziestolatkiJoanna Wolańska
-
nowość[ audiobook ]Czas honoru. CichociemniJarosław Sokół
-
nowość[ e-book ]Czarne dziury charakteruK.M. Wojewodzic
-
nowość[ książka ]Jeśli kiedyś wrócimyMaria Duenas
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dziwna pogoda w TokioHiromi Kawakami
-
nowość[ książka, e-book ]WorryAlexandra Tanner
-
nowość[ audiobook ]Dwa królestwa, jedna krewRenata Czarnecka
-
nowość[ książka ]OlśnienieAdam Groegel
-
nowość[ e-book ]NamiętnośćDominik W. Rettinger























