Czternaście wilków
| tytuł oryg.: | Fourteen Wolves. A Rewilding Story |
| autor: | Catherine Barr |
| przekład: | Joanna Wajs |
| ilustracje: | Jenni Desmond |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Nasza Księgarnia |
| wydanie: | 1, Warszawa |
| data: | 25 stycznia 2023 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 238 × 305 mm |
| liczba stron: | 48 |
| ISBN: | 978-83-1013686-2 |
Gdy w baśniach rozlega się wycie wilka, mieszkańcy wiosek zamykają drzwi na cztery spusty. Z lękiem wypatrują błysku żółtych oczu w ciemności. A jednak niektórzy mawiają, że w głosie polującej watahy słychać dziką, nieujarzmioną magię... ludzi twierdzi, że w głosie polującej
Przez setki lat to wilki były władcami Yellowstone. Obchodziły swoje terytorium, niestrudzenie podążając za jeleniami wapiti. Z biegiem czasu jednak pojawili się tu ludzie i zaczęli zabijać. Rozwiały się bez śladu wilcze tropy. Ucichło zawodzenie szczeniąt, które uczyły się pływać w rzekach i strumieniach.
Kiedy wybite przez kłusowników, myśliwych i farmerów wilki znikły z parku narodowego, populacja jeleni wapiti nadmiernie się rozrosła i zagroziła wielu gatunkom roślin. Część ptaków odleciała w poszukiwaniu nowych siedlisk. Nawet niedźwiedzie przymierały głodem. Na szczęście dzięki determinacji i uporowi ekologów stworzono system reintrodukcji gatunku i zimą 1995 roku do Yellowstone trafiło kilkanaście kanadyjskich wilków. Catherine Barr, która relacjonuje ich losy, w fascynujący sposób opowiada o współzależnościach w świecie przyrody. Udowadnia, że drapieżniki są niezbędne w ekosystemie, i pokazuje, jak człowiek (z niewiedzy, egoizmu lub ze strachu) narusza kruchą równowagę planety.
Catherine Barr przez lata organizowała dla Greenpeace kampanie na rzecz dzikiej przyrody. Jest redaktorką, dziennikarką i autorką ponad dwudziestu pięciu książek, a z wykształcenia ekolożką. Prowadzi warsztaty dla dzieci na temat ewolucji i gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Mieszka w hrabstwie Herefordshire na terenie Wielkiej Brytanii.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Mówiąca książka interaktywna "Kim zostanę, gdy dorosnę?" z piórem KAKADUCatherine Barr
-
[ książka ]Kim zostanę, gdy dorosnęCatherine Barr
-
nowość[ audiobook ]Ale historia... 12 Jak Tadeusz Kościuszko chciał ratować PolskęGrażyna Bąkiewicz
-
nowość[ książka ]Gdzie jest babcia?Dominika Gałka
-
nowość[ książka ]Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja. Tom 3Agnieszka Mielech
-
nowość[ audiobook ]Ale historia... 11 Mikołaju, sam ruszyłeś Ziemię?Grażyna Bąkiewicz
-
nowość[ książka, e-book ]Tylko się nie rozłączaj!Izabela Michta, Asia Olejarczyk
-
nowość[ książka ]Gwen i Art się nie kochająLex Croucher
-
nowość[ książka ]Święta na ulicy CzereśniowejRotraut Susanne Berner
-
nowość[ książka ]Artystka natura widziana oczami wyobraźniMagdalena Klamka
-
nowość[ książka ]Świerszcz za kominemCharles Dickens
-
nowość[ książka ]Fascynujące fakty o cielePatrycja Zarawska










































