REKLAMA
Byłem fotografem w Auschwitz. Prawdziwa historia Wilhelma Brassego
| autor: | Anna Dobrowolska |
| wydawnictwo: | ZNAK |
| wydanie: | drugie, Kraków |
| data: | 12 października 2022 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 140 × 205 mm |
| liczba stron: | 400 |
| ISBN: | 978-83-2406413-7 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket) | 2022.10.02 |
| książka, okładka twarda, drugie | 2022.10.12 |
Historia człowieka, który fotografował piekło.
,,Nazywam się Wilhelm Brasse. Jestem fotografem. Od września 1940 roku byłem więźniem w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Wykonałem ponad 50 tysięcy zdjęć do obozowych kartotek oraz dokumentację eksperymentów doktora Mengelego" - tak swoją opowieść zaczyna człowiek, którego zdjęcia stały się dowodem zbrodni przeciw ludzkości.
Wilhelm Brasse, dwudziestotrzyletni mężczyzna z Żywca, trafił do Auschwitz. Spędził tam ponad cztery lata i na zlecenie nazistów prowadził dokumentację fotograficzną. Po wojnie jego zdjęcia obiegły cały świat, dając świadectwo tragedii ponad miliona osób. Brasse po tym, co widział w Auschwitz, nigdy nie wrócił do zawodu. Mroczne wspomnienia z obozu nie pozwoliły mu wykonywać zwykłych fotografii.
Byłem fotografem w Auschwitz to pierwszoosobowa relacja z obozowego piekła.
,,Jestem pod dużym wrażeniem tej książki. Nie jest to praca naukowa ani też sensu stricte pamiętnik, ale wnosi bardzo dużo do wiedzy dzisiejszych zwyczajnych ludzi nie tylko o obozie, lecz i o systemie, który takie obozy stworzył."
Władysław Bartoszewski
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ audiobook ]Konfucjusz. Życie i myśl chińskiego mędrcaKonstanty Kariagin
-
nowość[ e-book ]Moralna abdykacja. Dlaczego świat nie powstrzymał zagłady Strefy Gazy?Didier Fassin
-
nowość[ książka ]Siostry Szekspira. Jak kobiety tworzyły renesansRamie Targoff
-
nowość[ książka ]Ciąża we troje. Historia miłości, strachu i cuduLena Stem
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Imperium sztucznej inteligencji. Sny i koszmary w OpenAI Sama AltmanaKaren Hao
-
nowość[ książka ]No 1. Irek Dudek w rozmowie z Jackiem KurkiemIreneusz Dudek, Jacek Kurek
-
nowość[ książka, e-book ]Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworówChristopher Berry-Dee
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tajemnice Nagrody Nobla. Skandale, pomyłki, kontrowersjeJarosław Molenda
-
nowość[ książka ]ZiemkiewiczRafał Ziemkiewicz, Wiktor Świetlik
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Szczęście na kreskęFilip Chajzer
-
nowość[ e-book ]PeregrynacjeMirosław Witkowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnikaStephen King























