Awaria
| autor: | Mieczysław Ślesicki |
| wydawnictwo: | Ebookowo |
| wydanie: | Będzin |
| data: | 12 stycznia 2021 |
| forma: | e-book (epub, pdf, mobipocket) |
| liczba stron: | 260 |
| ISBN: | 978-83-8166188-1 |
,,Awaria" to interesująca powieść, rozgrywająca się w Warszawie w okresie katastrofy czarnobylskiej. Bohater utworu pracuje w Instytucie Pomiarów Radiologicznych. Wkrótce odkrywa falę radioaktywnego pyłu, która napłynęła do Polski 26 kwietnia 1986 roku. Ale władze usiłują zataić nadchodzące zagrożenie.
Młody naukowiec dąży do ujawnienia prawdy. Był to czas wielkiej próby charakterów i postaw wielu środowisk, zwłaszcza tzw. elit intelektualnych. Czas, który wbrew pozorom jeszcze się nie skończył.
,,Awaria" ukazuje realia PRL-u, gdzie wielu młodych, uzdolnionych ludzi zostało pozbawionych szans naturalnego rozwoju. To książka opisująca losy pokolenia, któremu odebrano możliwość realizacji życiowych pasji, talentów, zdolności.
Miał już wszystkiego dość: jałowej, bezsensownej pracy, wysłuchiwania Warczaka - zajadłego stróża socjalistycznego porządku, nędznej pensji pozwalającej przetrwać dwa tygodnie... Miał dość życia w szarej, beznadziejnej rzeczywistości, w której nie widział miejsca dla siebie i swojej rodziny, oczekującej z nadzieją na poprawę sytuacji.
35 lat od katastrofy w Czarnobylu
Na sąsiedniej półce
-
[ e-book ]RekonesansMieczysław Ślesicki -
[ e-book ]Brukselski tropMieczysław Ślesicki -
nowość[ e-book ]Biblioteka na CichejBarbara Kwinta -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Kasperl i MargitMaciej Płaza -
nowość[ audiobook ]Klaudyna w szkoleSidonie-Gabrielle Colette -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Król serceLily King -
nowość[ książka ]Gdy naprawdę się poznamy (Większe Litery)Agnieszka Dyniakowska -
nowość[ książka, e-book ]Córki łowcy niedźwiedzi. Opowieść o siedmiu siostrachAnneli Jordahl -
nowość[ książka ]TwarzeMałgorzata Pawlak -
nowość[ książka ]Ostatnie kuszenieNikos Kazantzakis -
nowość[ książka ]Game overTomasz Żak -
nowość[ książka ]Święte napięcie. Charyzmatyk i kontemplatyk w każdym wierzącymDominik Dubiel SJ, Irmina Śliwińska
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

































