REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
Rodzice uczniów szkoły na Bemowie domagają się poprawy bezpieczeństwa na przejściu przez ul. Szeligowską. W grę wchodzi sygnalizacja lub tzw. pan Stopka.
Rodzice uczniów szkoły na Bemowie zwracają uwagę na zasady dotyczące pobytu dzieci po lekcjach. Nie każdy może zostać na świetlicy bez wcześniejszej deklaracji.
Na Woli ruszy pilotaż nowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pieszych. W wybranych miejscach to oni będą mieli pierwszeństwo przed rowerzystami i użytkownikami hulajnóg.
Kanał Bródnowski na Targówku od lat zmaga się z zaśmieceniem i problemami z wodą. Miasto planuje działania porządkowe i inwestycje, ale ostrzega przed skutkami nadmiernych ingerencji.
Mieszkańcy okolic parku Bródnowskiego skarżą się na hałas, dym i bałagan po grillujących. Sprawą zajęły się służby, ale problem wciąż wraca.
Radny zaproponował budowę krótkiego chodnika prowadzącego do stacji metra Kondratowicza. ZDM odmówił, uznając inwestycję za niegospodarną.
Mieszkańcy rejonu ul. Wyki i Irzykowskiego skarżą się na nielegalne parkowanie i niszczenie zieleni. Władze zapowiadają montaż słupków i nowe nasadzenia.
Ulica Moździerzy na Bemowie od lat pozostaje w złym stanie, bez kanalizacji i asfaltu. Teraz pojawia się realna szansa na kompleksową przebudowę.
Ulica Przy Fosie na Bemowie od lat pozostaje w złym stanie. Choć pojawił się apel o jej remont, władze dzielnicy wskazują na brak środków na kompleksową modernizację.
Warszawa i Legionowo prezentują dwa odmienne podejścia do kierowców. W jednym dominują ograniczenia, w drugim - większa swoboda i próby łagodzenia problemów parkingowych.
Muzeum Woli zaprasza na nową wystawę o roli roweru w historii i współczesności Warszawy. Ekspozycja pokazuje, jak jednoślady zmieniały miasto i jego mieszkańców.
Spotkanie z reporterką Joanną Czeczott poświęcone będzie pamięci o ZSRR i jej wpływowi na współczesne społeczeństwa dawnych republik.