REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
Skwer przy ul. Śmiałej 24 na Żoliborzu otrzymał imię Krzysztofa Dunin-Wąsowicza - wybitnego historyka, varsavianisty i badacza dziejów Warszawy. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz miasta, rodzinę patrona oraz mieszkańców dzielnicy.
W drugą sobotę maja obchodzony jest Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. To okazja, by przypomnieć o niezwykłych migracjach ptaków oraz pracy osób ratujących skrzydlatych pacjentów w Ptasim Azylu przy Warszawskim ZOO.
Muzeum Wojska Polskiego zaprasza na wyjątkową Noc Muzeów. W programie znalazły się rodzinne warsztaty, spacery z przewodnikiem, gra terenowa "Tajemnice Cytadeli Warszawskiej" oraz pokazy sprzętu wojskowego.
Przed Szpitalem Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej odsłonięto pomnik Stanisławy Leszczyńskiej - legendarnej "położnej z Auschwitz". Uroczystość odbyła się 8 maja, w Dniu Położnej.
Teatr Pora na Seniora zaprasza na przedpremierowy pokaz spektaklu "Nie ma jak u baru, czyli kawałki żeńskie, męskie i Irkowe". Wydarzenie odbędzie się 29 maja przy ul. van Gogha 1.
Siedem kaczątek spacerowało z matką po Żoliborzu. Cztery z nich wpadły do studzienki kanalizacyjnej przy ul. Powązkowskiej. Na pomoc ruszyli strażnicy miejscy i pracownicy Wodociągów Warszawskich.
Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI prowadzą poszukiwania 37-letniego Oleksandra Malynovskiego. Mężczyzna wyszedł z mieszkania przy ul. Targowej na Pradze-Północ i od tamtej pory nie wrócił do domu.
Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI prowadzą poszukiwania 15-letniego Akima Pimonenki. Nastolatek ostatni raz był widziany przy stacji metra Stadion Narodowy.
Policjanci z Pragi-Północ i Targówka otrzymali nowe radiowozy oraz specjalistyczny sprzęt. Zakupy zostały dofinansowane przez warszawskie samorządy.
Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy zaprasza na kolejną debatę filmową z cyklu "Ataki paniki, apokawixy, słodkie końce dnia. Oblicza nowego polskiego kina". Tym razem rozmowa poświęcona będzie duchowości i metafizyce w polskim filmie.
Na Bemowie pojawiły się nowe pomysły dotyczące nazewnictwa miejskiego. Jedna z inicjatyw zakłada upamiętnienie zmarłego trenera Jacka Magiery, inna przywrócenie historycznej nazwy "Góry Szwedzkie".
Warszawskie ZOO przypomina o Światowym Dniu Osła i zwraca uwagę na osły somalijskie - jedne z najrzadszych przedstawicieli tego gatunku na świecie. Zwierzęta są krytycznie zagrożone wyginięciem.