REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Kiedy powstanie nowa przychodnia na Wrzecionie?

  2 października 2022

Kiedy powstanie nowa przychodnia na Wrzecionie?
źródło: Facebook / Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy

SPZZLO Warszawa-Żoliborz szuka wykonawcy budynku nowej przychodni przy ul. Przy Agorze 16b. Budynek ma mieć cztery kondygnacje. Mają się w nim znaleźć: poradnie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, gabinety specjalistów, przestrzeń do rehabilitacji, a także poradnia zdrowia psychicznego. Kiedy powstanie przychodnia?

REKLAMA

- Szukamy wykonawcy, który wybuduje nowoczesną przychodnię przy ul. Przy Agorze 16B. Będzie to czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 3870 m2, w tym jedna kondygnacja podziemna - poinformowała wiceprezydent miasta Renata Kaznowska.

Lata starań o nową przychodnię

Droga do ogłoszenia przetargu nie była łatwa.

Warunkiem rozpoczęcia budowy było wyłączenie hydroforni, która znajduje się w miejscu planowanej przychodni. W 2017 roku wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski zorganizował spotkanie władz dzielnicy z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych budynków korzystających z przyłączy zlokalizowanych w hydroforni. Po wielu latach w końcu udało się sfinalizować wykonanie nowych, niezależnych przyłączy. W 2019 roku działka została przekazana na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz i ruszyły prace projektowe nowej przychodni.

Skąd pieniądze?

- W kwietniu wydałem pozwolenie na budowę, jednak problemem wciąż były pieniądze. Przed pandemią miasto dawało 15 mln zł, a SPZZLO dorzucało resztę z własnych, wypracowanych zysków. Potem przyszedł koronawirus i jedną z pierwszych decyzji prezydenta Warszawy było zabranie pieniędzy z rezerwy przeznaczonej na budowę przychodni i przeznaczenie ich na walkę z covid-19 - komentuje wiceburmistrz Bielan Włodzimierz Piątkowski.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że to nie miasto znalazło fundusze na budowę przychodni, tylko SPZZLO Warszawa-Żoliborz samo wzięło na siebie sfinansowanie tej inwestycji. Gdyby koszty inwestycji przekroczyły możliwości finansowe jednostki, to podobno jest szansa, że miasto dorzuci brakującą kwotę. Przy obecnych cenach materiałów budowlanych i robocizny inwestycja może kosztować 30 mln zł.

Działka mogła zostać sprzedana

Istniało ryzyko, że jeśli nie uda się wybudować przychodni, działka zostanie sprzedana i powstanie tam kolejny blok. Jednak udało się i będzie nowa przychodnia dla Wrzeciona i Młocin. Termin realizacji budowy to 24 miesiące od daty zawarcia umowy z wykonawcą. Jeśli przetarg odbędzie się zgodnie z planem, umowa z wykonawcą ma być podpisana do 21 listopada br.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (5)

# Chrisu

03.10.2022 08:33

Ci burmistrzowie (których jest co najmniej o 5. za wielu na Bielenach) udają że coś robią, tak naprawdę nie robią nic i nic od nich nie zależy (chyba że stołki w Dzielnicy), chwalą się cudzymi sukcesami a fakty są takie, że ludzi w mieście przybywa, bloki się budują, a nie ma podstawowej infrastruktury

# ploki

03.10.2022 09:02

Ale po co budować nową przychodnię za kasę podatników, skoro jest mnóstwo prywatnych na NFZ i działają lepiej?

# ajo

03.10.2022 10:16

Do Chrisu. Czepnij się kaczyńskiego i reszty tej pisiorskiej mafii. Warszawa jest od wielu lat na indeksie i nie dostaje ustawowo przewidzianej kasy tylko jakies ochłapy. To kara za postawienie się kaczyńskiemu.

REKLAMA

# agenda 2030

03.10.2022 23:31

Do ajo.
Nie żadna kara tylko nieudacznictwo skorumpowanych urzędasów. Kolejny lewak który mawia ludziom, że tylko państwo, bozia i mamusia mogą ich uchronić przed życiowymi trudami.
Ludzie muszą zrozumiec że JEDYNYM winnym marnotrawstwa i wszelkich kryzysów ekonomicnzych są POLITYCY.

# Buba

04.10.2022 23:45

Skąd pieniądze...? Ano znikąd, bo "piniędzy nie ma i nie będzie". Jak wybieracie tak macie. I proszę nie narzekać.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA